GP2: Glock wygrał drugi wyścig w Walencji i mistrzostwa

Rywal Niemca w walce o mistrzostwo - Lucas di Grassi finiszował na 13 pozycji
30.09.0713:25
Marek Roczniak
3295wyświetlenia

Timo Glock (iSport) wygrał ostatni wyścig sezonu 2007 na torze Ricardo Tormo i tym samym przypieczętował zdobycie tytułu mistrzowskiego w serii GP2.

Niemiec wyprzedził tuż po starcie ruszającego z pole position Javiera Villę (Racing Engineering) i od tego momentu kontrolował już przebieg niedzielnego sprintu, mając na mecie bezpieczną przewagę nad Hiszpanem. Jakby tego było mało, wykręcił także najszybsze okrążenie, a więc zdobył dzisiaj komplet punktów.

Tymczasem rywal Glocka w walce o mistrzostwo - Lucas di Grassi (ART) po starcie z końca stawki był w stanie początkowo zyskać wiele miejsc, jednak jego wspinaczka zatrzymała się na drugim kierowcy iSport - Andreasie Zuberze, którego już nie zdołał wyprzedzić. Brazylijczyk musiał więc zadowolić się 13 miejscem w wyścigu i tytułem wicemistrza, a jego strata do Glocka wyniosła ostatecznie 11 punktów.

Na trzeciej pozycji jechał początkowo Marcos Martinez (Racing Engineering), który tuż po starcie zdołał wyprzedzić dwóch swoich rodaków: Andy'ego Souceka (DPR) i Borję Garcię (Durango). Martinez wypadł jednak na chwilę z toru w ostatnim zakręcie na trzecim okrążeniu i przestał się liczyć w walce o czołowe miejsca. Soucek i Garcia powrócili więc na pozycje 3 i 4, dowożąc je do mety.

Piąty na mecie zameldował się Giorgio Pantano (Campos), natomiast na ostatniej pozycji punktowanej finiszował Luca Filippi (Super Nova), korzystając z błędu popełnionego przez zwycięzcę wczorajszego wyścigu - Witalija Pietrowa (Campos). Pantano i Filippi ostatecznie zdobyli tyle samo punktów (59), jednak ten pierwszy odniósł o jedno zwycięstwo więcej w tym sezonie i to jemu przypadła trzecia pozycja w klasyfikacji generalnej.

Zespołowe mistrzostwo wywalczyła ekipa Glocka - iSport International, pokonując mistrzów GP2 z poprzednich dwóch sezonów - stajnię ART Grand Prix o 31 punktów. Trzecie miejsce zajął zespół Campos Grand Prix.

Zdjęcia z dzisiejszego wyścigu GP2 można znaleźć tutaj.