Glock liczy na starty w DTM

Niemcowi spodobało się pierwsze spotkanie z BMW M3
24.01.1315:44
Paweł Zając
4858wyświetlenia

Timo Glock przyznał, że byłby zachwycony, gdyby mógł ścigać się w tegorocznych mistrzostwach DTM.

Niemiec, który stracił niedawno miejsce w zespole Marussia, jest obecnie na torze w Walencji, gdzie odbywa drugi dzień testów za kierownicą BMW M3 DTM.

Glock przyznał, że z początku dość dziwnie jechało mu się autem z dachem, jednak szybko się przyzwyczaił i ma nadzieję, że chciałby na dłużej zostać w zespole. Jako, że dość długo jeździłem w F1, to nagła przesiadka do auta z dachem była czymś dziwnym - powiedział Niemiec.

Na szczęście dość szybko się zaaklimatyzowałem w samochodzie, jak i również w zespole, który ciepło mnie przywitał. Znam wiele osób z dawnych czasów, więc od razu poczułem się jak w domu. Zabawa była wspaniała, jednak wiem, że muszę popracować nad odpowiednim wyczuciem limitów auta DTM. Teraz testujemy, a później zobaczymy jak możemy dalej współpracować. Ja od samego początku czułem się komfortowo i fantastycznie byłoby pozostać tu na dłużej.

W pozytywnym tonie na temat jazd Glocka wypowiedział się jego ewentualny konkurent, Mattias Ekstrom z Audi. Widziałem, że na pierwszych okrążeniach był trochę zagubiony - stwierdził Szwed. Później, kiedy patrzyłem na jego jazdę, było wyraźnie widać, że dobrze sobie radzi z samochodem. Wyglądał na zadowolonego.

Źródło: onestopstrategy.com

KOMENTARZE

4
dragon92
24.01.2013 08:20
Jeśli go zatrudnią to będzie do kogo porównywać Kubice :)
katinka
24.01.2013 05:03
No ciekawe, czy Glocka zatrudnią i jak na torze by sobie poradził kolejny były kierowca F1. Chociaż osobiście liczyłam, że kto inny zajmie to ostatnie wolne miejsce w tym M3. Ale ogólnie BMW będzie miało mocną obsadę kierowców, więc można oczekiwać kolejnego udanego sezonu w DTM dla mojej ulubionej marki.
Sir Wolf
24.01.2013 04:51
„Widziałem, że na pierwszych okrążeniach był trochę zagubiony” Timo po prostu musiał zaakceptować, że coś może poruszać się szybciej, niż bolid Marussi :)
Simi
24.01.2013 03:22
Moim zdaniem posada w DTM byłaby dla niego najlepszym rozwiązaniem. GT nie jest aż tak atrakcyjne jak mistrzostwa DTM. Co prawda kierowcy F1 nigdy nie radzili sobie tam szczególnie dobrze, ale Glock mógłby odnieść sukces. Zna ludzi z BMW, a to może działać na jego korzyść.