FR2.0: Kuba Giermaziak po raz drugi na podium w tym sezonie

W sobotnim wyścigu na torze Alastaro Polak zajął trzecie miejsce, a w niedzielnym siódme
15.06.0814:50
Marek Roczniak
3102wyświetlenia

Kuba Giermaziak po raz drugi w tym sezonie stanął na podium Formuły Renault 2.0 Northern European Cup, kończąc sobotni wyścig na fińskim torze Alastaro na trzecim miejscu. Wygrał niepokonany jak dotychczas w tym sezonie Valtteri Bottas.

Dla Bottasa było to już piąte zwycięstwo z rzędu, ale o tyle wyjątkowe, że wywalczone przed własną publicznością. Na drugiej pozycji finiszował Tobias Hegewald, mając na mecie już ponad siedem sekund straty do lidera mistrzostw.

Giermaziak pomimo startu spoza pierwszej dziesiątki zdołał przebić się na trzecie miejsce i rezultat ten umożliwił mu awans na czwarte miejsce w klasyfikacji kierowców (12 punktów straty do drugiego Hegewalda i 76 do Bottasa). Drugi z Polaków startujących w pucharze NEC - Mateusz Adamski po starcie z 15 pozycji linię mety przekroczył jako dwunasty.

Rezultat sobotniego wyścigu FR2.0 NEC na torze Alastaro (Top 12)
1Mateusz AdamskiMP Motorsport21+27,5541:12,643
W drugim wyścigu, który został rozegrany w niedzielne popołudnie Valtteri Bottas znowu okazał się niepokonanym kierowcą, finiszując pięć sekund przed Antonio Felixem Da Costą. Podium uzupełnił Tobias Hegewald, a tymczasem Kuba Giermaziak wyścig ukończył na tej samej pozycji, z której wystartował - siódmej. Sporego pecha miał natomiast Mateusz Adamski, który odpadł z rywalizacji po czterech okrążeniach.

Po fińskiej rundzie mistrzostw Northern European Cup na czołowych dwóch pozycjach w klasyfikacji generalnej kierowców nadal znajdują się Bottas i Hegewald. Tymczasem Da Costa dzięki drugiemu miejscu w niedzielnym wyścigu przeskoczył Giermaziaka i Stefa Dusseldorpa, awansując na trzecie miejsce. Kuba spadł więc na piąte miejsce i do drugiego Hegewalda traci obecnie 18 punktów. Bottas jest już właściwie poza zasięgiem swoich rywali.

Kolejna runda NEC zostanie rozegrana za trzy tygodnie na niemieckim torze Oschersleben i będzie połączona z rundą mistrzostw FIA GT.

Rezultat niedzielnego wyścigu FR2.0 NEC na torze Alastaro (Top 10)
1Valtteri BottasMotopark Academy1923:05,9141:12,052