FR2.0: Giermaziak szósty na torze Spa-Francorchamps

Valtteri Bottas nie zwalnia tempa i wygrał kolejny wyścig
04.10.0820:04
Bartosz Pyciarz
2222wyświetlenia

Valtteri Bottas pomimo zapewnionego końcowego sukcesu w Formule Renault 2.0 NEC nie daje o sobie zapomnieć. Fin wygrał w Belgii przedostatni wyścig tego sezonu, pokonując Tobiasa Hegewalda o mniej niż sekundę. Kuba Giermaziak zajął szóste miejsce, natomiast Matuesz Adamski finiszował na dziewiątym miejscu.

Obaj nasi kierowcy po starcie zyskali dwa miejsca - Kuba awansował z 8. na 6., a Mateusz z 10. na 8. Prowadzenie utrzymał startujący z pole position Hegewald. Na szóstym okrążeniu doszło do zmiany na czele wyścigu - nowym liderem został Bottas.

Fin dowiózł prowadzenie do mety, przed Hegewaldem i da Costą, który stanął na najniższym stopniu podium. Giermaziak finiszował tuż za plecami Oliego Webba na szóstej pozycji. Tymczasem Adamski stracił w dalszej fazie wyścigu jedną pozycję i zajął dziewiąte miejsce. Jutro o godzinie 10:00 rozpocznie się ostatni wyścig sezonu FR2.0 Northern European Cup.

Rezultat I wyścigu NEC na torze Spa-Francorchamps (Top 10)