Speedcar: Liuzzi wygrywa w debiucie

W jedynym wyścigu serii rozegranym w Dubaju na podium stanęli także Frentzen i Morbidelli
07.12.0812:13
Igor Szmidt
3391wyświetlenia

Były kierowca Grand Prix - Vitantonio Liuzzi wygrał swój pierwszy wyścig Speedcar Series, który został rozegrany w piątek w Dubaju. Były kierowca Red Bulla i Toro Rosso został na starcie wyprzedzony przez Heinza-Haralda Frentzena, ale powrócił na czoło stawki, gdy Christopher Zoechling zmusił Frentzena do pojechania bardzo szeroko i Niemiec stracił kilka miejsc.

Później Tonio zbudował sobie przewagę, która jednak została zniwelowana, gdy Jean Alesi zderzył się ze Stefanem Johanssonem, co dla Szweda skończyło się dachowaniem. W Johanssona uderzył następnie Marcel Tiemann i konieczny był wyjazd na tor samochodu bezpieczeństwa. Po wznowieniu Liuzzi utrzymał się na pierwszym miejscu i odniósł zwycięstwo w swoim debiutanckim występie w tej serii.

Zdobyliśmy pierwsze pole startowe i zwycięstwo w naszym pierwszym wyścigu. - powiedział Liuzzi w piątek. Jutro startujemy z ósmego pola, ale nie mam specjalnych obaw związanych z tą pozycją. Niestety sobotni wyścig został odwołany ze względu na ulewne opady deszczu, które całkowicie zalały tor w Dubaju, tak więc pierwsza runda sezonu 2008/2009 Speedcar Series objęła tylko jeden wyścig.

Frentzen po starciu z Zoechlingiem zdołał powrócić do walki o czołowe miejsca, wyprzedzając aktualnego mistrza Speedcar - Johnny'ego Herberta i Gianniego Morbidellego, by ostatecznie finiszować na drugim miejscu - niespełna sekundę za Liuzzim. Na najniższym stopniu podium stanął Morbidelli, a tymczasem najwyżej sklasyfikowanym kierowcą nigdy nie jeżdżącym w F1 był Hasher Al-Maktoum , finiszując na piątej pozycji przed mistrzem świata F1 z 1997 roku - Jacquesem Villeneuve'em, który zmuszony był do zjazdu do boksów na początku wyścigu ze względu na kolizję.

Źródło: Autosport.com
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
10Jean Alesi (27)Speedcar16+1:51,563
11Christopher Zoechling (25)Speedcar15+1 okr.
Niesklasyfikowani
12Mathias Lauda (21)Speedcar12
13Marcel Tiemann (9)Speedcar5
14Stefan Johansson (7)Speedcar5
Pole position: Vitantonio Liuzzi - 2:04,680 Najszybsze okrażenie: Heinz-Harald Frentzen - 2:05,910 na 15 okrążeniu