Nick Hayes odchodzi z Cosworth Racing

08.07.0400:00
Marek Roczniak
595wyświetlenia

Dyrektor techniczny Cosworth Racing - Nick Hayes postanowił opuścić tę firmę po 20 latach współpracy. W związku z tym dostawca silników dla zespołów Jaguar, Jordan i Minardi przeprowadził w swoim departamencie do spraw Formuły 1 reorganizację, dzieląc go na dwa oddziały. Pierwszy z nich będzie odpowiedzialny za bieżące sprawy (Race Engineering), a kierował nim będzie inny wieloletni pracownik Coswortha - Simon Corbyn. Drugi oddział będzie opracowywał przyszłe jednostki napędowe (Future Engines). Jego szefem będzie Alex Hitzinger, odpowiedzialny za dowodzenie ekipą inżynierów, która stworzyła udany silnik Ford Duratec R do Rajdowych Mistrzostw Świata.

"Oczywiście ze smutkiem przyjmujemy do wiadomości fakt o odejściu Nicka z firmy, gdyż wniósł on ogromny wkład do sukcesu Coswortha, osiągniętego na przestrzeni lat i był integralną częścią firmy. Jednakże obecnie jest czas na zmiany w sporcie Formuły 1 i musimy na to odpowiednio zareagować. Jestem pewien, że grupy inżynierów pod wodzą Simona i Alexa wniosą świeże, innowacyjne myślenie do rozwoju przyszłych silników Formuły 1 Coswortha", powiedział dyrektor zarządzający Tim Routsis.

Na razie nie wiadomo, co będzie dalej robił Hayes po odejściu z Coswortha. Możliwe jednak, że ze względu na bogate doświadczenie przy konstruowaniu silników V8, z których znana jest ta firma, znajdzie miejsce u innego producenta silników do Formuły 1, o ile oczywiście planowana zmiana z 3-litrowych silników V10 na V8 o pojemności 2.4 litra zostanie zrealizowana w 2006 lub 2008 roku.

Źródło: GrandPrix.com