Buemi: Zostanę w Toro Rosso

Szwajcar tłumaczy swoją niedawną wypowiedź o nie podpisaniu jeszcze kontraktu
19.07.1013:57
Ap4cz05
1967wyświetlenia

Sebastien Buemi nie ma wątpliwości, że pozostanie w zespole Toro Rosso na następny sezon - pomimo zaprzeczenia w zeszłym tygodniu, iż podpisał już kontrakt z włoską ekipą.

Szef zespołu z Faenzy - Franz Tost oświadczył w zeszłym tygodniu, że Toro Rosso zachowa obecny skład kierowców - Sebastiena Buemiego i Jaime Alguersuariego na sezon 2011, choć Szwajcar powiedział później, że nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu.

Jednakże Buemi powiedział podczas imprezy letniej w fabryce Toro Rosso, że na pewno pozostanie z zespołem na przyszły sezon. Jestem związany z Red Bullem przez niemal moją całą karierę sportową i mam z nimi kontrakt na najbliższą przyszłość - powiedział 21-latek. Nie podpisałem jeszcze żadnego kontraktu z Toro Rosso, ponieważ nie ma co podpisać! Jestem bardzo zadowolony z tego gdzie jestem i dobrze wiem, że nie zaszedłbym tutaj bez Red Bulla.

Buemi dołączył do Toro Rosso na początku sezonu 2009, a jego najlepszym wynikiem jak do tej pory jest siódme miejsce, wywalczone w Grand Prix Australii oraz Grand Prix Brazylii poprzedniego sezonu.

Źródło: Autosport.com

KOMENTARZE

3
mkente
19.07.2010 04:12
Tegorocznego GP Australii nie ukończył po kolizji z Kobayashim. Siódme miejsce zajął w zeszłorocznym GP Australii, czyli w swoim debiucie.
Davider
19.07.2010 12:13
Teraz ta 'dawna' wypowiedź Buemiego (Nie podpisałem jeszcze żadnego kontraktu z Toro Rosso.) okazuje się być wyrwaną z kontekstu, którego nie przytaczały wcześniej żadne źródła... Albo Seb się połapał, albo rzeczywiście porozmawiał z nim ktoś 'odpowiedni' ;)
Maraz
19.07.2010 12:00
Red Bull ładnie rozstawia po kątach swoich kierowców i nakazuje im prostowanie wypowiedzi nie pasujących do wizji szefów RBR i STR. Najpierw Webbera "wyprostowali", teraz Buemiego... ;)