Lotus ogłasza budowę własnego tunelu aerodynamicznego
Mike Gascoyne: "Tego typu inwestycje przekazują jasny sygnał dotyczący przyszłości zespołu"
24.10.1018:29
3213wyświetlenia

Lotus zdecydował się na wybudowanie własnego tunelu aerodynamicznego w Hingham w ramach kolejnej części programu ekspansji, który planowany jest na następne parę lat.
Zespół już teraz podłożył dość mocne fundamenty, podpisując umowy z Renault (jeszcze niepotwierdzona) i Red Bull Racing na dostawę odpowiednio silników i skrzyń biegów na rok 2011. Teraz natomiast ogłoszone zostały plany dotyczące rozwoju bazy w Hingham.
Oprócz wybudowania własnego tunelu aerodynamicznego, zespół potwierdził również plany stworzenia bazy swojego nowego zespołu z GP2 - Team Air Asia zaraz obok swojej fabryki F1. Szef techniczny Lotusa - Mike Gascoyne powiedział:
Rywalizacja na najwyższym poziomie w Formule 1 wymaga wszystkich kluczowych elementów związanych z projektowaniem, produkcją, testowaniem i rozwojem naszych samochodów pod naszą bezpośrednią kontrolą i na tym samym terenie.
Dzisiejsze oświadczenie dotyczące tunelu aerodynamicznego, który będzie połączony z dodatkowymi elementami produkcyjnymi, biurami i administracją, daje nam zarówno potrzebne narzędzia do budowania długoterminowego sukcesu i jest jasnym sygnałem, że jesteśmy bardzo poważni w naszych planach dotyczących walki z przodu stawki, jak najszybciej się da.
Już teraz osiągnęliśmy fenomenalną szybkość rozwoju zespołu i obecnie dysponujemy wszystkimi ważnymi elementami by zrobić kolejny krok do przodu, jednak sądzę, że ważnym jest również efektywne zarządzanie naszym budżetem i skupienie wydatków tam, gdzie są one potrzebne. Inwestycja we własny tunel, który będzie współpracował z naszymi narzędziami CFD, jest kluczowym elementem w staraniach o zapewnienie pełnej kontroli nad jednym z najważniejszych aspektów projektowania i produkcji w naszym sporcie i jest jasnym, że tego typu inwestycje przekazują jasny sygnał dotyczący przyszłości zespołu.
Źródło: Autosport.com
KOMENTARZE