Team Lotus ogłosił skład swoich kierowców rezerwowych

Zostali nimi Teixeira, Razia i Valsecchi, a ostatni dwaj będą także jeździć w piątkowych treningach
11.03.1117:57
Grzegorz Filiks
2096wyświetlenia

Team Lotus ogłosił dziś oficjalnie, że w tym sezonie kierowcami rezerwowymi zespołu będą Davide Valsecchi, Luiz Razia oraz Ricardo Teixeira.

Pierwsza dwójka wymienionych zawodników reprezentuje siostrzaną ekipę Lotusa - AirAsię ścigającą się w serii GP2. Obaj brali również udział w trwających przedsezonowych testach F1 na torze Catalunya za kierownicą bolidu stajni Tony'ego Fernandesa. Podpisany przez nich kontrakt przewiduje jazdę podczas piątkowych treningów w weekendy grand prix, ale nie podano konkretnej liczby ich zaplanowanych występów. Razię oficjalnie przedstawiono jako 'kierowcę rezerwowego', zaś Valsecchi został 'kierowcą testowym'.


Co do Teixeiry, to w zeszłym roku ścigał się on w Formule 2, zaś tej zimy brał udział w kręceniu materiałów promocyjnych na torze dla Lotusa oraz przeprowadził z tą stajnią krótką jazdę testową. Zgodnie z oświadczeniem ekipy z Norfolk, Angolczykowi przypadła rola 'drugiego kierowcy testowego' w ramach 'długoterminowego programu rozwojowego'.

Podczas obu moich jazd w Hiszpanii poczyniłem wielkie kroki naprzód jako kierowca wyścigowy i jestem bardzo podekscytowany otrzymaniem szansy udzielania aktywnej pomocy w rozwoju zespołu przez najbliższe lata - powiedział 28-latek. W Team Lotus panuje bardzo wyjątkowa atmosfera i możliwość reprezentowania mojego kraju jako pierwszy Angolczyk w Formule 1 oraz w tej ekipie osobiście znaczy dla mnie bardzo wiele, podobnie jak dla mojej rodziny i całej ojczyzny.

Razia ze swojej strony dodał: Jestem absolutnie zachwycony potwierdzeniem mnie jako Trzeciego Kierowcy Team Lotus. Zarówno Team Lotus, jak i Team AirAsia mają przed sobą bardzo ekscytującą przyszłość, a ja teraz dostałem dodatkowo wspaniałą szansę zbudowania czegoś na moim doświadczeniu w F1. Już w przeszłości mogłem skorzystać z tego doświadczenia w mistrzostwach GP2 i nie mam wątpliwości, iż z załogą takiego kalibru, jaką posiadają Team Lotus i Team AirAsia osiągniemy sukces bardzo szybko, rywalizując o punkty, podium oraz zwycięstwa ilekroć będzie to możliwe.

Valsecchiego z kolei najbardziej cieszy zapewniony udział w treningach weekendów wyścigowych F1. Jestem bardzo zadowolony z bycia w tym sezonie członkiem zarówno Team Lotus, jak i Team AirAsia - wyznał Włoch. Oba z nich to fantastyczne zespoły z olbrzymim doświadczeniem, a ja mam przed sobą mnóstwo nauki na torze i poza nim. Jestem podekscytowany wizją jazdy w piątkowych treningach i zrobię wszystko, by pomóc Team Lotus utrzymać tempo rozwoju. Sam również będę chciał wynieść jak najwięcej z doświadczenia pracy w zespole Formuły 1.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

5
Kamikadze2000
12.03.2011 08:03
Myślę, że któryś w przyszłości może zastąpić Trullego. I tym panem może być Luiz Razia, który posiada bogatych sponsorów. No cóż, zobaczymy... ;]
renegade
11.03.2011 07:00
@mbg tu chodzi o kase. Teixeira odrzucil propozycje HRT F1. Mysle, ze Teixeira bedzie sie pocil z pokonaniem bariery 107% w przyszlym roku w F1.
wsadders98
11.03.2011 05:34
Kurcze strasznie mi szkoda Karuna , miałem nadzieję, że chociaż tam znajdzie robotę
mbg
11.03.2011 05:28
Ricardo Teixeira - człowiek który nie pokonał bariery 107% w Monaco (GP2 Monaco 2009 - PP Grosiean). Śmiech na sali. Tony powinien pokazać że ma honor.
punksnotdead
11.03.2011 05:25
O. więc Karun jednak nie.