Brawn: Mercedes jest obecnie zbyt słaby technicznie

"Przy budowie samochodu na następny sezon będziemy dysponować dużo lepszym zespołem"
16.06.1110:16
bioly74
1959wyświetlenia

Ross Brawn przyznał, że zespół Mercedes GP ma obecnie zbyt słabe zaplecze techniczne, by podjąć walkę z liderującą „wielką trójką” w Formule 1.

Niemiecka stajnia, wcześniej istniejąca jako Brawn GP miała ambicje, by po niezbyt udanym poprzednim sezonie, w tym roku wreszcie walczyć o zwycięstwa.

Jednakże w wywiadzie z niemieckojęzyczną stacją Sky, Brawn wyjaśnia, dlaczego nie wszystko idzie po ich myśli: Powodem, dlaczego nie możemy odnosić zaplanowanych sukcesów jest fakt, że nasz zespół nie jest wystarczająco mocny technicznie.

W celu poprawy sytuacji, Mercedes przed rozpoczęciem sezonu zdecydował się na zatrudnienie byłego dyrektora technicznego, a przez pewien czas nawet szefa zespołu Renault - Boba Bella. Na dodatek szefostwo stajni z Brackley zdecydowało się na dosyć radykalny krok, zmieniając inżynierów wyścigowych dla obu swoich kierowców.

W dalszej części wywiadu Brawn dodaje: Obecnie bardzo mocno pracujemy nad tym, by osiągnąć poziom zaplecza, jakim dysponują Red Bull, Ferrari czy McLaren. Można już zauważyć pewien progres, lecz takie rzeczy muszą odbywać się krok po kroku, sezon po sezonie. Jestem przekonany, że przy budowie samochodu na następny sezon będziemy dysponować dużo lepszym zespołem, niż obecnie.

Na koniec wywiadu szef niemieckiego zespołu został zapytany o tegoroczny samochód, a w szczególności o koncept budowy bolidu z najkrótszym rozstawem osi w stawce. Oto co powiedział: Kiedy podjęliśmy decyzje o tym, którą drogą pójdziemy w budowie samochodu, mieliśmy informacje pozwalające sądzić, iż będzie to najlepsze wyjście. Jednakże patrząc z perspektywy czasu, teraz prawdopodobnie zadecydowalibyśmy inaczej.

Źródło: onestopstrategy.com

KOMENTARZE

10
yaper
16.06.2011 08:47
Mercedes jako koncern i współwłaściciel zespołu F1 najzwyczajniej w świecie daje ciała. Powinni zaangażować elity swoich inżynierów. Wtedy wyniki same by przyszły i Brawn nie miałby na co narzekać. Może nie dominowaliby nad wszystkimi, ale z pewnością biliby się regularnie o podia. Czuję tutaj zaciskanie pasa przez koncern. Wygląda to tak, jakby stara BARowska gwardia nadal sama ciągnęła ten wózek, tylko silniki i KERS mają z free. BTW wypowiedzi managementu Mercedes GP zaczynają mnie już czysto denerwować i irytować. Co news to kolejny powód słabej formy, nieudolna próba usprawiedliwienia to zespołu, to Schumachera i tak w kółko. Klasycznie, w przerwie zimowej mamy optymistyczne zapowiedzi, które nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.
Schumacher
16.06.2011 03:23
Bardzo bym chciał aby Mercedes - Benz był w czołówce już nie mówię o tytułach ale przynajmniej top trzy. Mimo wszystko i tak ich podziwiam że wywalają tyle pieniędzy na sport który nic nie daje samochodom drogowym a to duży ból. Jak powiedział dr Urlich F1 nie jest dla Audi i grupy VW atrakcyjna bo niczego nie daje i nie można się z tymi liczbami kłócić
Dae
16.06.2011 11:54
Moim zdaniem wypowiedź Ross'a raczej sugeruje, że cała F1 jest bardzo wąską dziedziną techniki (nauki), gdzie dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów jest mocno ograniczony. Jak widzicie sami, osoby związane z F1 krążą między zespołami, jakoś nie widać "świeżej krwi' w dziedzinach aero i powiązania tego z częścią mechaniczną. Obawy o "zaniku" Mercedesa w F1 (kiepskie sezony) mogą być podyktowane raczej mentalnością firm niemieckich (przykładem może być BMW), to samo tyczy się firm z kraju kwitnącej wiśni.
Kamikadze2000
16.06.2011 10:57
Merc jest dopiero drugi sezon w F1, tak więc nie oczekujmy od nich za wiele. Jestem pewien, że wraz z wprowadzeniem nowych jednostek, "Srebrne Strzały" będą się liczyc w walce o tytuł! Kto wie, może zdobędą tytuł, tak jak Brawn GP w 2009, po dużych zmianach!? ;)
adnowseb
16.06.2011 09:49
@Simi Raczej osobiście wątpię,że podzielą los jak zespoły które wymieniłeś Nie wierz w ''za słabe zaplecze techniczne''. Mercedes na długo pozostanie w F1.(Trochę bym żałował gdybyś miał rację).
Sothisek
16.06.2011 09:44
Przynajmniej mają świetne zaplecze na "mokry" wyścig w postaci namiotów nad bolidami. Swoją drogą jest to bardzo dobre wyjście aniżeli płachty na bolidzie. Można dobrze auto osuszyć, przygotować do restartu :)
Simi
16.06.2011 09:39
Cóż, już kiedys słyszelismy cos podobnego... Wydaje mi się, że Mercedes skończy tak jak inni producenci w F1 - Toyota, Honda, Jaguar, BMW...
jpslotus72
16.06.2011 09:36
Mercedes ma "zbyt słabe zaplecze techniczne" - cóż za szczere i śmiałe wyznanie! (Ciekawe, czy szefostwo koncernu, które długo dyskutowało nad zaangażowaniem się w F1 pod firmowym szyldem - zdania były do końca podzielone - ucieszy się z takiej "reklamy" potentata.)
THC-303
16.06.2011 08:51
Ech, który to już raz. "W następnym sezonie Mercedes nie powtórzy rozczarowujących wyników", taaak....
maciejas512
16.06.2011 08:46
Chyba dla Kibica było by dobre żeby jak najwięcej zespołów walczyło o mistrzostwo. Ale niestety tak nie ma a szkoda. Ale życzę Mercedesowi dołączenia do czołówki.