Bruno Senna liczy na więcej startów w tym sezonie

Brazylijczyk chce zdobyć jak najwięcej doświadczenia w wyścigach długodystansowych.
16.02.1315:44
Karol Piątek
4751wyświetlenia

Bruno Senna ma nadzieję, że uda mu się zapewnić dodatkowy program startów na ten rok. Dotychczas Brazylijczyk potwierdził swój udział w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC), gdzie będzie reprezentować barwy fabrycznego zespołu Aston Martina.

Na początku miesiąca były kierowca Formuły 1 podpisał kontrakt z Aston Martinem i poprowadzi model Vantage GTE we wszystkich wyścigach tegorocznego czempionatu, w tym w legendarnym dwudziestoczterogodzinnym wyścigu w Le Mans. Brazylijczyk twierdzi jednak, że zaledwie osiem rund w WEC to zdecydowanie za mało, aby zdobywać niezbędne doświadczenie i spogląda na możliwość startów w USA.

Chcę poszerzyć swoje horyzonty i zwiększyć czas spędzony za kierownicą oraz poprawić swoje portfolio - powiedział Senna w rozmowie z brytyjskim magazynem Autosport. Ściganie się zaledwie raz w miesiącu jest dość rozleniwiające, więc szukam również innych możliwości. Rozglądamy się za czymś w USA. Chciałbym pojechać tam kilka wyścigów.

Senna przyznał, że główną przyczyną jaka stała za przesiadką do samochodów sportowych jest chęć ponownego zwyciężania. Mimo to Brazylijczyk nie lekceważy poziomu klasy GTE Pro. Nie jestem tym typem kierowcy, który ignoruje to co dzieje się poza F1. Wiem, że obie klasy GTE są bardzo konkurencyjne a zawodnicy reprezentują bardzo wysoki poziom. To dlatego jestem tak podekscytowany tą szansą. Wspaniale byłoby być mistrzem, ponieważ nigdy wcześniej tego nie osiągnąłem. Zwycięstwa w wyścigach i mistrzostwach są moim celem, poza tym chciałbym mieć długą i przyjemną karierę.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

2
Bruno
17.02.2013 12:28
mam nadzieje ze wroci do f1
Kamikadze2000
16.02.2013 06:50
I niech tam pozostanie. Powodzenia w startach. :))