Wurz otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa Manora

Media spekulują, że były kierowca GP dysponuje również ofertami od innych zespołów F1.
15.11.1511:34
Nataniel Piórkowski
870wyświetlenia


Były kierowca Formuły 1 -Alex Wurz, otrzymał propozycję objęcia funkcji szefa Manora.

Na początku tygodnia Austriak ogłosił decyzję o zakończeniu kariery w sportach motorowych, mając na koncie trzy podia w Grand Prix oraz dwa zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Pomimo tego Wurz zaznaczył, że nadal pragnie być zaangażowany w środowisko związane z motorsportem. Moja przyszłość w dalszym ciągu będzie obracała się wokół wyścigów, które zawsze będą w mojej krwi. Każdy kto mnie zna wie, że jestem zaangażowany w wiele projektów, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz działalność związaną z projektowaniem torów.

W wyniku dymisji Johna Bootha oraz Graeme'a Lowdona, właściciel Manora - Stephen Fitzpatrick, zaproponował Wurzowi objęcie posady szefa angielskiej ekipy. Obecnie nie wiadomo, z jaką reakcją spotkała się oferta irlandzkiego biznesmena. Sugeruje się jednak, iż osoba byłego kierowcy Grand Prix cieszy się również zainteresowaniem innych stajni królowej sportów motorowych.

Mogę potwierdzić, że rozmawiałem ze Stephenem, ale nie chcę wdawać się w szczegóły. Sądzę, że jego decyzja o zakupie zespołu była bardzo rozsądnym posunięciem. Wraz z silnikiem Mercedesa oraz wsparciem technicznym Williamsa, Manor może kroczyć w obiecującym kierunku - skomentował Wurz.

KOMENTARZE

1
Adakar
15.11.2015 12:47
Drugi Colin Koles ? :D Wg mnie powinien sie skupic na endu