Organizatorzy GP Monako zabezpieczyli dokładniej studzienki na torze

Stało się to na prośbę FIA po inspekcji dokonanej przez Charliego Whitinga.
27.05.1614:20
Nataniel Piórkowski
1357wyświetlenia


Organizatorzy GP Monako zdecydowali się przeprowadzić w nocy z czwartku na piątek akcję wzmacniania połączeń spawanych pokryw studzienek znajdujących się na trasie toru w Monte Carlo.

Podczas pierwszej sesji treningowej doszło do niebezpiecznego incydentu, w którym w okolicach zakrętu Sainte Devote bolid Jensona Buttona został uszkodzony obluzowaną pokrywą jednej ze studzienek, jaka wystrzeliła spod Mercedesa prowadzonego przez Nico Rosberga.

Inspekcja przeprowadzona przez dyrektora wyścigu z ramienia Międzynarodowej Federacji Samochodowej - Charliego Whitinga, wykazała, że mierząca 25cm na 25cm pokrywa obluzowała się pomimo tego, iż przed rozpoczęciem rywalizacji na torze została przyspawana do włazu w czterech miejscach.

W świetle incydentu FIA poprosiła organizatorów wyścigu o sprawdzenie wszystkich innych studzienek znajdujących się na trasie toru i wzmocnienie połączeń spawanych każdej z nich.

Zespołowy partner Buttona - Fernando Alonso przyznał, że incydent z pierwszego treningu nie powinien był się wydarzyć. To, że doszło do takiego incydentu nie jest akceptowalne. To coś, czemu nie przywiązywano wystarczającej uwagi podczas kontroli toru, pod względem pracy FIA. Trzeba poznać wszystkie szczegóły tego zdarzenia, by zapewnić, że obiekt jest bezpieczny.

KOMENTARZE

5
artimek
27.05.2016 04:07
Jak już wszyscy wspominają to pamiętam jak Robert Kubica zauważył, że jedna ze studzienek była poluzowana, którego roku to było nie pamiętam :)
corey_taylor
27.05.2016 02:01
Tak, to o akcję z Barichello mi chodziło.
TommyYse
27.05.2016 01:27
@corey_taylor Z 2012 nic nie przypominam sobie, ale Barichello w 2010 odpadł z wyścigu chyba przez podobną studzienkę.
corey_taylor
27.05.2016 12:49
Mi się z kolei przypomina że parę lat temu (bodajże w 2012) też studzienki latały w powietrzu, więc porządkowi powinni się bardziej przyłożyć.
Falarek
27.05.2016 12:33
Przypomina się film Driven/Wyścig z S.Stallone gdzie podczas ulicznej gonitwy bolidami ChampCar wylatywały w powietrze studzienki kanalizacyjne pod wpływem siły dociskowej samochodu. Cóż to był za "film" he he.