Vasseur: Ericsson dokonał olbrzymich postępów w sezonie 2018

Szef Saubera podkreśla, że Szwed był dobrym punktem odniesienia dla Charlesa Leclerca.
17.12.1809:44
Nataniel Piórkowski
1506wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Saubera - Fred Vasseur podkreśla, że Marcus Ericsson dokonał wielkich postępów w sezonie 2018.

Szwedzki kierowca stracił wyścigowy fotel w stajni z Hinwil na rzecz protegowanego Ferrari - Antonio Giovinazziego, który w przyszłym roku będzie partnerował doświadczonemu Kimiemu Raikkonenowi.

W ostatnich wyścigach sezonu Ericsson zaprezentował bardzo dobrą formę, zdobywając punkty w wyścigach o GP Stanów Zjednoczonych i GP Meksyku.

Pytany o formę Leclerca na tle Ericssona Vasseur odrzekł: Sądzę, że Charles wykonał bardzo dobrą pracę, tym bardziej, iż Marcus się poprawiał. Jeśli porównamy jego formę z tą, jaką prezentował w ubiegłym roku, to myślę, że dokonał olbrzymiego postępu. Przed wyścigiem w Melbourne schudł sześć kilogramów. Postawił wielki krok naprzód w porównaniu do wcześniejszego sezonu.

Nawet pod koniec mistrzostw utrzymywał tempo zbliżone do Charlesa. W Sao Paulo był przed nim, w Austin tuż za nim. Korzystał na tym także sam Charles, bo miał punkt odniesienia.

Marcus przekazywał nam także bardzo cenne informacje techniczne. Od początku sezonu pomagał nam przy podejmowaniu decyzji w kwestiach technicznych. Charles awansował do F1 z Formuły 2. W takiej sytuacji trudno o punkt odniesienia w zakresie osiągów - tłumaczył Francuz.

KOMENTARZE

2
mr_bean2000
17.12.2018 02:54
Ta, 5 lat robi postępy, przychodzi żółtodziób i go objeżdża.
marios76
17.12.2018 01:34
Moze nie jest warto poprawiac osiagi? Ericksson poprawil, Raikkoen poprawil i obaj nie pracuja! :)