Horner: Ricciardo jest dla Verstappena jak starszy brat

Szef Red Bulla ujawnił też, że między Australijczykiem a Holendrem jest wiele podobieństw
26.12.1611:20
Mateusz Szymkiewicz
1163wyświetlenia


Szef Red Bull Racing - Christian Horner, stwierdził, iż Daniel Ricciardo jest dla Maksa Verstappena jak starszy brat.

Australijczyk oraz Holender są od tego roku zespołowymi partnerami i mimo zaciętej walki na torze, obu kierowców łączą dobre relacje. Jak przyznał Ricciardo, dołączenie Verstappena do Red Bulla uczyniło go lepszym kierowcą, natomiast szef stajni z Milton Keynes dodał, iż między jego kierowcami jest dużo więcej podobieństw niż niektórym się zdaje.

Najważniejszy jest szacunek - powiedział Christian Horner. Nie prosimy naszych kierowców, by chodzili ze sobą na obiady, lecz szanują siebie oraz zespół. Obaj to robią i fakt, że ich relacja wykracza poza te ramy, jest dla nas tylko z korzyścią. Daniel pod wieloma względami jest jak starszy brat dla Maksa. Ich wskazówki oraz wymagania wobec bolidu są bardzo podobne. Bardzo często kiedy słucha się ich podczas kwalifikacji i wyścigu, to komentarze dotyczące bolidu są identyczne, więc dla inżynierów to świetna sprawa, że obaj kierowcy oczekują tego samego.

Szef Red Bulla zapytany, co różni Ricciardo i Verstappena pod względem osiągów, odpowiedział: Ciężko na to odpowiedzieć. Pewnego weekendu jeden jest szybszy, a kolejnego drugi osiąga lepsze wyniki. Jest to dosyć wyważone pod względem tego, na jakim torze akurat się znajdujemy.