Kwiat został ukarany cofnięciem o 3 pozycje na starcie GP Węgier

Do superlicencji Rosjanina dopisano także jeden punkt karny za spowalnianie Strolla.
29.07.1716:35
Nataniel Piórkowski
2503wyświetlenia


Daniił Kwiat został ukarany cofnięciem o trzy pozycje na starcie Grand Prix Węgier za spowalnianie Lace'a Strolla w trakcie pierwszej części kwalifikacji.

Do incydentu doszło w ostatnich chwilach Q1. Jeszcze w trakcie kwalifikacji FIA poinformowała o wyznaczaniu godziny spotkania ze stronami, których dotyczy postępowanie. Po rozmowach i analizie materiałów uznano, że Kwiat dopuścił się złamania artykułu 31.6 Regulaminu Sportowego Formuły 1.

Sędziowie zaznaczyli, że Kwiat został bardzo późno ostrzeżony o zbliżającym się Strollu, który znajdował się na szybkim okrążeniu. Kwiat skierował się na prawą stronę, gdy tylko dostrzegł Strolla. Sędziowie uznali jednak, że mogą to być czynniki łagodzące. Kwiat podążał po torze w wyjątkowo wolnym tempie, obierając wyścigową linię w ostatnich chwilach Q1, gdy inni kierowcy starali się poprawiać swoje rezultaty, co doprowadziło do niepotrzebnego ich spowalniania - czytamy w oświadczeniu.

Sędziowie zadecydowali, że Rosjanin zostanie cofnięty o trzy pozycje na starcie niedzielnego wyścigu na Hungaroringu, a do jego superlicencji przybędzie jeden punkt karny. W sumie reprezentant Toro Rosso ma już na swoim koncie dziesięć karnych oczek.

KOMENTARZE

3
Falarek
29.07.2017 03:18
No to należy mu życzyć silników Hondy w TR na przyszły sezon :)
WrobelGP
29.07.2017 03:06
Tym sposobem jutro ma szansę załatwić sobie dłuższe o tydzień wakacje. Nie żebym mu w tym dopingował oczywiście ;)
Masio
29.07.2017 03:01
No to nieciekawa jego sytuacja teraz :P