Vandoorne podjął się rozmów z Sauberem?

RaceFans.net informuje, iż Belg mógłby zastąpić w ekipie Marcusa Ericssona
26.08.1807:49
Mateusz Szymkiewicz
1840wyświetlenia
Embed from Getty Images

RaceFans.net informuje, że Stoffel Vandoorne podjął się rozmów z ekipą Sauber w sprawie angażu już w sezonie 2018.

Przed Grand Prix Włoch spodziewane jest przejście Lance'a Strolla z Williamsa do Force India, co może doprowadzić do lawiny roszad w stawce. Kanadyjczyk przejąłby w ekipie posadę Estebana Ocona, którego łączy się z McLarenem.

Stroll rzekomo ma pojawić się we wtorek na przymiarce fotela do bolidu VJM11 i zapytany o tę kwestię na torze Spa postanowił nie udzielać jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie zachował się Ocon, którego z kolei typuje się do zastąpienia słabo spisującego Stoffela Vandoorne'a.

Gil de Ferran podczas spotkania z mediami po kwalifikacjach do Grand Prix Belgii trzykrotnie uniknął zdementowania informacji, jakoby McLaren rozpoczął próby zmieszczenia Estebana Ocona w modelu MCL33. Francuz jest najwyższym kierowcą w stawce i różnica między nim a Vandoornem oraz Alonso to odpowiednio dziesięć i piętnaście centymetrów.

Według informacji uzyskanych przez RaceFans.net, Vandoorne zdając sobie sprawę z niejasnej przyszłości w McLarenie miał podjąć się rozmów z Sauberem. Na czele stajni z Hinwil stoi wielki fan jego talentu - Frederic Vasseur, natomiast funkcję dyrektora pełni tam jego menedżer, Alessando Alunni Bravi. Włoch miał już odbyć rozmowę ze współwłaścicielem Saubera - Hansem Rausingiem, przekonując go do zatrudnienia Vandoorne'a w miejsce Marcusa Ericssona. Belg poproszony o komentarz w tej sprawie odmówił odpowiedzi.

Do czwartej roszady zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami doszłoby w Williamsie, gdzie wakat po Lance'u Strollu uzupełniłby trzeci kierowca ekipy - Robert Kubica. W tej sytuacji bez posady pozostałby Ericsson, obecnie zajmujący siedemnaste miejsce w klasyfikacji z dorobkiem pięciu punktów.

KOMENTARZE

9
bartoszcze
26.08.2018 09:53
[quote="kovalf122"]nietykalność Ericssona może się okazać tyle samo warta, co nierozwiązywalność kontraktu Palmera w Renault[/quote] Kontrakt Palmera był nierozwiązywalny dopóki Palmer nie zgodził się na jego rozwiązanie. Ericsson jest "nietykalny" o tyle, o ile nie pozwoli go ruszyć płatnik, czyli Rausing. Czy pozwoli to zupełnie inne pytanie.
Matthias
26.08.2018 07:50
Taka sytuacja mogłaby mieć miejsce raczej tylko wtedy, jeśli Leclerc pójdzie do Haasa. Ferrari nie odpuści Giovinazziego, chłop zaraz będzie miał 25 lat, w obecnych realiach Formuły 1 to jest teraz albo nigdy, szczególnie jak ma być dalej uwzględniony w „juniorski” program w Ferrari. A zważywszy, że Antonio jest Włochem, i to jedynym na horyzoncie, panom z Maranello niemal na pewno będzie zależeć na nim.
kovalf122
26.08.2018 07:44
@bartoszcze Takie Sauber-Ferrari, że Scuderia dawała im silniki z 2016 roku... Umówmy się, obecnie związek między Hinwill a Maranello jest znacznie silniejszy niż w poprzednich sezonach, stąd zupełnie zrozumiałym byłoby, gdyby Ferrari nie pasował Ocon w Sauberze. Z kolei nietykalność Ericssona może się okazać tyle samo warta, co nierozwiązywalność kontraktu Palmera w Renault. Pożyjemy, zobaczymy.
Haifisch7734
26.08.2018 07:22
@Yurek Sauber teraz to niejako juniorski zespół Ferrari, więc raczej wsadzenie tam juniora Mercedesa nie wchodzi w grę.
bartoszcze
26.08.2018 07:21
@Foryster Dlatego w sezonie 2017 w Sauber-Ferrari jeździł Wehrlein...
Foryster
26.08.2018 07:18
@Yerek Sauber to jednak stajnia Ferrari. To trochę takie umieszczanie kierowcy u wroga. Będąc w Sauberze miałby dostęp do pewnych informacji (choćby związanych z silnikiem). Inna rzecz, nie jestem przekonany czy Vandoorne jest lepszy od Ericssona.
bartoszcze
26.08.2018 07:16
@Yurek Wolff szuka miejsca dla Ocona na teraz i na przyszły sezon, a ja średnio wierzę, że Szwedzi pozwolą wyrzucić Ericssona, do końca sezonu prędzej niż na przyszły sezon.
Yurek
26.08.2018 06:54
Niezależnie od tego, czego/kogo fanem jest Vasseur, skoro sytuacja Ericssona w Sauberze nie jest taka pewna, to dlaczego Mercedes nie umieści Ocona tam? I auto lepsze, i nie będzie problemu ze zmieszczeniem się (Ericsson też jest wysoki).
domek
26.08.2018 06:00
to by było najlepsze rozwiązanie, i wilk syty i owca cała :)