Fernando Alonso weźmie udział w przyszłorocznym Indianapolis 500

Hiszpan podczas drugiego podejścia do amerykańskiego klasyku będzie współpracował z McLarenem
10.11.1820:46
Mateusz Szymkiewicz
5520wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso weźmie udział w przyszłorocznej edycji wyścigu Indianapolis 500.

Hiszpan celuje w zdobycie Potrójnej Korony, która polega na wygraniu Grand Prix Monako, Le Mans oraz Indianapolis 500. Na tę chwilę kierowcy brakuje tylko tryumfu w amerykańskim klasyku, do którego podszedł w sezonie 2017. Wówczas Alonso mający realne szanse na zwycięstwo odpadł po defekcie silnika.

Jak potwierdzono, 37-latek wraz z McLarenem powróci do Stanów Zjednoczonych na sto trzecią edycję Indy 500. W przypadku wygranej, Alonso zapisze się w historii sportów motorowych jako drugi zdobywca Potrójnej Korony obok Grahama Hilla.

Jakiś czas temu powiedziałem jasno, że moim marzeniem jest wygrana Potrójnej Korony - powiedział Fernando Alonso. Dysponuję niesamowitym doświadczeniem z wyścigu Indianapolis z 2017 roku i serce mi podpowiadało, bym powrócił przy najbliższej okazji. Jestem szczególnie zadowolony, że mój powrót odbędzie się w barwach McLarena. Ten zespół był zawsze moim pierwszym wyborem. To trudny wyścig i zmierzę się w nim z najlepszymi, więc stawię czoła gigantycznemu wyzwaniu. To dlatego się jednak ścigamy. Najbardziej nie mogę się doczekać ponownego spotkania z kibicami, którzy są absolutnie fantastyczni.

KOMENTARZE

1
mbg
10.11.2018 08:35
szkoda że nie wystąpią w całym sezonie. Ciekaw jestem jak na torach ulicznych by się spisywali.