Giovinazzi: Czuję presję, by zdobyć swoje pierwsze punkty w F1

25-latek jest przekonany, że Alfa upora się z problemami, jakich doświadczyła w Barcelonie.
16.05.1911:25
Nataniel Piórkowski
771wyświetlenia


Antonio Giovinazzi potwierdza, że czuję presję, aby jak najszybciej zdobyć swoje pierwsze punkty w Formule 1.

Niedawno były kierowca serii Grand Prix - JJ Lehto, zasugerował, że Włoch może stracić posadę w Alfie Romeo, jeśli nie poprawi swej formy, zbliżając się do zespołowego kolegi - Kimiego Raikkonena.

Czuję wielką presję ze strony Włochów, aby zdobyć swoje pierwsze punkty - powiedział Giovinazzi na antenie Sky Italia podczas imprezy inaugurującej tegoroczny wyścig Mille Miglia.

Kierowca teamu z Hinwil uważa, że na początku sezonu w walce o finisz w czołowej dziesiątce przeszkadzał mu pech. 25-latek ma nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Wolę, aby doszło do tego teraz, niż pod koniec sezonu.

Podczas testów w Barcelonie Alfa pracowała nad zrozumieniem problemów, które utrudniły jej występ w Grand Prix Hiszpanii. Staramy się znaleźć rozwiązanie problemów po mało pozytywnym weekendzie. Jesteśmy jednak świetnym zespołem i mamy dobry bolid. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Musimy tylko znaleźć sposób, aby złożyć w jedną całość konkurencyjny pakiet. Gdy do tego dojdzie, wyniki pojawią się same.