Mercedes pracuje nad usunięciem wycieku w bolidzie Hamiltona

Zespół nie spodziewa się żadnych kar i chce zakończyć naprawę przed startem wyścigu.
09.06.1919:18
Nataniel Piórkowski
702wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes walczy z czasem, aby przygotować bolid Lewisa Hamiltona do startu w Grand Prix Kanady.

W sobotę późnym popołudniem zespół odkrył wyciek z układu hydraulicznego. Rzeczniczka Srebrnych Strzał powiedziała: Określiliśmy źródło wycieku po tym, jak przestały obowiązywać reguły parc ferme. Teraz z powrotem składamy bolid. Planujemy być gotowi na wyścig.

Zespół z Brackley nie spodziewa się, że w wyniku napraw na Hamiltona może zostać nałożona jakakolwiek kara cofnięcia na starcie. Mechanicy mogą bowiem wyeliminować wyciek nie używając części w innej specyfikacji niż te, z którymi kierowca przystąpił do kwalifikacji.

Mercedes wprowadził w ten weekend drugą ewolucję swej jednostki napędowej. Korzystają z niej także kierowcy Racing Point i Williamsa. W piątek pod koniec pierwszego treningu do wycieku z układu hydraulicznego doszło w bolidzie Valtteriego Bottasa. Kilka godzin później, na początku FP2, awaria zmusiła Racing Point do powrotu do pierwszej ewolucji silnika w konstrukcji Lance'a Strolla.

W sobotę szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff zapewnił, że jego zespół nie rozważa zmniejszenia mocy silnika po usterce w bolidzie Strolla. Racing Point określiło ją mianem wycieku z układu hydraulicznego.