Vettel: Decyzja sędziów o karze jest śmieszna

Niemiec nie zgadza się z oceną oficjeli i przekonuje, że może ona zaszkodzić wizerunkowi F1.
09.06.1923:10
Nataniel Piórkowski
2959wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel uważa, że decyzja sędziów o nałożeniu na niego kary czasowej może negatywnie wpłynąć na wizerunek Formuły 1.

Niemiec stracił zwycięstwo w Grand Prix Kanady, po tym jak sędziowie uznali, że dokonał niebezpiecznego powrotu na tor, walcząc z Lewisem Hamiltonem na 48. okrążeniu,

Tego typu decyzje nie wpływają pozytywnie na popularność naszego sportu, czyż nie? Ludzie chcą oglądać, jak się ścigamy. Sądzę, że tak było, że ścigałem się z Lewisem. Mam nadzieję, że ludzie nie stracą przez to zainteresowania Formułą 1. To dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć widowisko i budować te niesamowite bolidy. Szkoda, gdy wszyscy musimy oglądać tego rodzaju śmieszne werdykty.

Tu nie chodzi o tytuł. Myślę, że naprawdę zasługiwaliśmy dzisiaj na zwycięstwo. Taka jest nasza opinia. Sądzę, że wiele osób myśli w podobny sposób. Szczerze mówiąc czuję się teraz bardzo dziwnie. Nie wiem co więcej powiedzieć.

Wyścig dawał mi wiele radości. Cieszyłem się widząc kibiców, którzy wspierali mnie na każdym okrążeniu, zwłaszcza w sekcji wokół nawrotu. To było bardzo intensywne doświadczenie. Lewis miał nieco lepsze tempo, ale udawało nam się utrzymywać na czele.

Jeśli chodzi o całą resztą, to uważam, że powiedziałem już wystarczająco wiele. Powinniście się zapytać ludzi, co o tym sądzą. Mieliśmy świetne show. Lewis okazał wielki szacunek. Po prostu zapytajcie się ludzi o ich opinię.

Podczas ceremonii na podium Vettel poprosił kibiców, aby ci przestali wygwizdywać Hamiltona a zamiast tego skierowali swoją frustrację na decyzję sędziów FIA. Ludzie nie powinni gwizdać na Lewisa. Widział co się dzieje. Nie próbowałem zajechać mu drogi. Miałem duże problemy z utrzymaniem się na torze. Ludzie nie powinni gwizdać na Lewisa. Powinni gwizdać na tego typu śmieszne decyzje.