Ferrari szykuje serię poprawek do bolidu na kolejne cztery wyścigi

Zmiany w SF90 mają objąć skrzydło, podłogę, dyfuzor oraz sekcje boczne.
10.06.1915:59
Mateusz Szymkiewicz
1408wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że zespół Ferrari zaplanował serię poprawek do bolidu SF90 na kolejne cztery wyścigi.

Stajnia z Maranello mimo zdobycia pole position w Kanadzie oraz pierwszego miejsca na mecie wyścigu, ma wyraźne problemy z tegorocznym modelem. Bolid zespołu charakteryzuje się słabymi właściwościami w wolnych zakrętach, które są domeną Mercedesa.

Było to dla nas ważne, by odzyskać najlepsze tempo - powiedział Mattia Binotto, szef Ferrari. Jako zespół pokazaliśmy, że nasz bolid może być konkurencyjny i wrócimy do Maranello bardziej zmotywowani niż wcześniej.

Według La Gazzetta dello Sport, tegoroczny bolid przejdzie wielkie zmiany na przestrzeni kolejnych czterech wyścigów. We Francji zespół ma dysponować nowym przednim skrzydłem, do Austrii przywiezie inną podłogę, do Wielkiej Brytanii poprawiony dyfuzor, a do Niemiec nowe sekcje boczne.

Binotto zapytany o szykowane zmiany na wyścigi w Europie, odpowiedział: To nie będzie bolid w wersji B lub kompletnie nowy model. Mimo to przywieziemy serię udoskonaleń, które mają pomóc nam w lepszym zarządzaniu oponami. Mamy pewne pomysły i musimy się pospieszyć.