Kubica zdementował plotki o chęci startu w Rajdzie Dakar 2020

34-latek podkreśla, że w pełni koncentruje się na Formule 1.
13.06.1921:11
Mateusz Szymkiewicz
1088wyświetlenia
Embed from Getty Images

Robert Kubica zdementował spekulacje, jakoby zamierzał wystartować w Rajdzie Dakar w 2020 roku.

Polak w przeszłości rywalizował na odcinkach Rajdowych Mistrzostw Świata, jednakże od drugiej połowy 2016 roku możemy obserwować go tylko na torach wyścigowych. W trakcie czwartkowej konferencji prasowej Orlenu w Warszawie, gdzie obecny był Kubica, kierowca został zapytany o ostatnie informacje, jakoby myślał o powrocie do rajdówki na najbliższą edycję Dakaru.

Pierwszy raz o tym słyszę. Nie znałem wcześniej tej plotki i jak sam mówisz, to jest tylko plotka - powiedział 34-latek. Nie wiem czy to dobry pomysł i zależy dla kogo. Z reguły styczeń jest okresem przygotowawczym do sezonu [w Formule 1 - przyp. red.], także nie wiem czy byłby to dobry pomysł. Jest to okres, w którym przygotowujesz się do mistrzostw. Nie mówię, że Dakar jest złym rozwiązaniem czy też dziedziną motorsportu, która mi nie odpowiada, ale na dzień dzisiejszy koncentruję się na czymś innym.

Innym kierowcą z przeszłością w Formule 1, którego łączy się ze startem w Rajdzie Dakar, jest Fernando Alonso. Hiszpan ma za sobą testy Toyoty Hilux, a także pozostaje związany kontraktem z japońskim producentem.