Verstappen wspiera decyzję Red Bulla w sprawie kierowców

Holender przyznał jednak, że nie ma dla niego znaczenia kto jest jest partnerem.
15.08.1915:11
Łukasz Godula
1664wyświetlenia
Embed from Getty Images
Max Verstappen wspiera Red Bulla w kwestii zamiany Pierre'a Gasly'ego.

Oczywiście szkoda Pierre'a - powiedział Holender dla magazynu De Telegraaf. Jednak osobiście nie zwracam uwagi na to, kto jest moim partnerem.

Nowym partnerem Verstappena został Alex ALbon, urodzony w Wielkiej Brytanii Tajlandczyk, który został awansowany z Toro Rosso. Helmut Marko, główna osoba, która podejmuje decyzje kadrowe w Red Bullu powiedział, że Albon jak na razie zaliczył świetny debiut.

Wycisnął wszystko z tego samochodu - powiedział. Gasly tymczasem miał problemy podczas jazdy w tłoku, bo tracił pozycje i nie lubi wyprzedzać.

Musieliśmy zareagować i dać Albonowi szansę do końca tego sezonu - powiedział Marko. Gasly przejmuje kierownicę w Toro Rosso, a później zobaczymy, kto będzie u boku Maxa w przyszłym sezonie.

Francuskie media uważają, że Gasly został poinformowany o degradacji podczas wakacji, kilka godzin przed publiczną informacją. Źródło dodaje, że Francuz miał trudne relacje ze swoimi inżynierami. Verstappen wspiera decyzję Red Bulla, by znaleźć mocniejszego drugiego kierowcę. Chodzi o to, by spisywać się lepiej z drugim samochodem i zdobywać więcej punktów dla zespołu - powiedział.

Marko potwierdził, że jest pewny nowego składu kierowców oraz pakietu. W tym roku zbudowaliśmy samochód z mniejszym dociskiem, gdyż nie doceniliśmy progresu Hondy. Nie spodziewaliśmy się tak mocnego silnika - powiedział. Jednak teraz wszystko poprawiliśmy i jesteśmy blisko Mercedesa i zdecydowanie szybsi od Ferrari. Myślę, że będziemy konkurencyjni na każdym torze w drugiej połowie sezonu.