Verstappen: Nasza strata do czołówki jest większa niż się wydaje

Kierowca Red Bulla nie sądzi, aby w przyszłym roku mógł powalczyć o mistrzostwo.
04.10.1909:55
Nataniel Piórkowski
1352wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen przekonuje, że pod względem czystego tempa jest o 0,2s szybszy od swoich głównych rywali: Lewisa Hamiltona i Charlesa Leclerca.

Gdybym miał taki sam bolid jak Lewis Hamilton lub Charles Leclerc, to czuję, że byłbym od nich szybszy o dwie dziesiąte sekundy - powiedział kierowca Red Bulla w wywiadzie udzielonym dziennikowi De Telegraaf.

Holender podzielił się swoimi przemyśleniami niedługo po tym, jak jego ojciec - Jos Verstappen, wyraził zaniepokojenie spadkiem formy teamu z Milton Keynes.

Verstappen junior dodał: Nie ulega wątpliwości, że w tym roku notowałem lepsze występy, niż pozwalał mi na to bolid. Ludzie często myślą, że Red Bull jest na równi z innymi zespołami, ale nasza strata jest większa, niż mogłoby się to wydawać.

Jeszcze przed Singapurem myślałem, że w przyszłym sezonie będziemy mogli powalczyć o mistrzostwo świata. Teraz nie wydaje mi się, aby było to możliwe - zaznaczył.

Przed tygodniem Verstappen skomentował także mistrzowską passę Lewisa Hamiltona. W rozmowie z brytyjska gazetą The Telegraph, 22-latek tłumaczył: Lewis to wspaniały kierowca, ale miał też najlepszy bolid. Przez lata Lewis nie miał najsilniejszych kolegów z zespołu. Jeśli masz odpowiedni bolid, to możesz pokonać każdego.