AMuS: Orlen prowadzi intensywne rozmowy z BMW

Na czwartek została zwołana konferencja prasowa w Warszawie z udziałem Kubicy.
11.02.2014:37
Mateusz Szymkiewicz
2826wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Orlen prowadzi intensywne rozmowy z BMW w sprawie klienckiego samochodu dla Roberta Kubicy w serii DTM.

Polak cały czas ma pracować nad programem startów w 2020 roku. Początkowo kierowca łączony był z fabrycznym fotelem w BMW w DTM, lecz ostatnie wolne miejsce zajął Jonathan Aberdein. Mimo to spekuluje się, że 35-latek może dołączyć do niemieckiej serii dysponując wsparciem PKN Orlen.

Według Auto Motor und Sport, polski koncern jest w zaawansowanych rozmowach z BMW w sprawie udostępnienia modelu M4 DTM. Jeżeli rozmowy zakończą się powodzeniem, Kubica będzie piętnastym uczestnikiem nadchodzących zmagań niemieckiej serii aut turystycznych. Tym samym do stawki dołączyłby drugi kliencki zespół po WRT wspieranym przez Audi.

Orlen potwierdził już, że w czwartek o godzinie 10:00 odbędzie się w Warszawie konferencja prasowa, podczas której mamy poznać finalny kształt programu Roberta Kubicy na sezon 2020. Oprócz kierowcy, obecni będą prezes koncernu Daniel Obajtek, prezes zarządu Orlen Deutschland - Waldemar Bogusch, a także minister aktywów państwowych Jacek Sasin.