Coulthard: Formuła 1 powróci w niedalekiej przyszłości

Z kolei Helmut Marko proponuje, by na jednym torze mogło odbyć się kilka wyścigów.
31.03.2009:23
Maciej Wróbel
602wyświetlenia
Embed from Getty Images

Były wicemistrz świata - David Coulthard, jest zdania, że wyścigi F1 będą znów mogły odbywać się w niedalekiej przyszłości.

Na tę chwilę, z powodu trwającej pandemii koronawirusa, do czerwca na pewno nie odbędzie się żadne z planowanych Grand Prix. W rozmowie z holenderskim Ziggo Sport David Coulthard przyznał jednak, że wierzy w rychły powrót zmagań w Formule 1.

Naprawdę wierzę w to, że wrócimy do organizacji wyścigów szybciej, niż będzie to miało miejsce w wypadku innego rodzaju imprez - powiedział Szkot, który zakłada jednak, że pierwsze Grand Prix mogą odbyć się bez udziału publiczności. W niedalekiej przyszłości możemy organizować wyścigi bez udziału publiczności. W późniejszej części sezonu znów natomiast moglibyśmy się ścigać przy udziale kibiców.

Doradca Red Bulla, Helmut Marko twierdzi natomiast, że jedną z opcji na przebudowanie tegorocznego kalendarza jest organizacja kilku Grand Prix na jednym obiekcie. Być może będziemy zmuszeni zrobić coś takiego z konieczności. Jeżeli jednak zdecydujemy się na organizację kilku Grand Prix na jednym torze, najlepiej wybrać atrakcyjny obiekt, na którym jest wiele miejsc sprzyjających wyprzedzaniu - stwierdził 76-latek.