Leclerc: Ferrari może mieć spore problemy w skróconym sezonie

Monakijczyk zwrócił uwagę na problemy zespołu z zimowych testów.
30.04.2009:47
Mateusz Szymkiewicz
680wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc uważa, że skrócony sezon 2020 niekoniecznie może być dobrą wiadomością dla Ferrari.

Tegoroczne mistrzostwa mają wystartować na początku lipca, natomiast władze Formuły 1 liczą na zorganizowanie od piętnastu do osiemnastu eliminacji. Zdaniem niektórych, krótszy kalendarz może zwiększyć szanse rywali na pokonanie Mercedesa, choć jednocześnie zmniejsza się margines błędu.

Zdaniem Charlesa Leclerca z Ferrari, problemy z SF1000 z zimowych testów mogą oznaczać, że przed zespołem stanie jeszcze większe wyzwanie. Mieliśmy wiele problemów w trakcie testów i musimy nadrobić. Nie wiem czy możemy to zrobić w krótszym sezonie. Mimo to patrząc na nasz rozwój w zeszłym roku, sprawy wyglądały pozytywnie. Zakładam, że idąc tą drogą, przyjdzie dla nas czas na osiąganie dobrych wyników.

To będzie bardzo nietypowy sezon. Kiedy wystartuje, praktycznie nie będzie już przerw, by móc rozwijać samochody. Praca na torze będzie niesamowicie ważna, bardziej niż w poprzednich latach. Musimy być w pełni skoncentrowani od pierwszego wyścigu. Jako kierowcy będziemy zobligowani do precyzyjnych raportów na temat samochodów, by pomóc ekipie w podążaniu we właściwym kierunku - powiedział Monakijczyk.