Marko: Vettel powiedział mi, że bez konkurencyjnej opcji odejdzie z F1

Pojawiają się kolejne sugestie, że Niemiec może dołączyć do Mercedesa lub Astona.
25.05.2010:00
Mateusz Szymkiewicz
983wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko zdradził, że Sebastian Vettel podczas prywatnej rozmowy zasugerował odejście z Formuły 1 po sezonie 2020.

Niemiec z końcem tegorocznych zmagań opuści Ferrari, z którym nie doszedł do porozumienia w sprawie nowej umowy. Aktualnie 32-latek ma analizować swoje opcje na przyszłość i jak ujawnił Helmut Marko, wspólnie z Vettelem sprawdzali możliwość ponownej współpracy w Red Bull Racing.

Rozmawiałem z Sebastianem i oczywiście sprawdziliśmy opcje w Red Bullu, lecz niestety żadna z nich nie jest możliwa - powiedział 77-latek, pełniący funkcję doradcy w stajni z Milton Keynes. Kiedy z nim rozmawiałem, wiadomość zabrzmiała w ten sposób, że jeżeli dołączy do zwycięskiego zespołu, to będzie kontynuował. W innym wypadku to się nie wydarzy.

Krótko po ogłoszeniu transferu Daniela Ricciardo do McLarena, Zak Brown przyznał, że nie prowadził żadnych rozmów z Sebastianem Vettelem. Z kolei Niemiec ma nie traktować Renault jako jednej ze swoich opcji na przyszłość. Uważa się jednak, że przejście do Racing Point, które od przyszłego roku przyjmie nazwę Aston Martin, może być brane pod uwagę przez mistrza świata.

Uważam, że jest to możliwe, by Vettel przeszedł do Astona Martina, który będzie miał silniki Mercedesa - powiedział Florian Konig z RTL. Uważam, że za kulisami będzie mnóstwo intensywnej pracy, by Sebastian pozostał w Formule 1 na sezon 2021.

Nie można również wykluczyć, że Vettel sensacyjnie dołączy do Mercedesa obok Lewisa Hamiltona. Jeżeli interpretuję to właściwie, to decyzja zależy od Mercedesa. Moim zdaniem pojedynek Hamiltona z Sebastianem zmobilizowałaby wielką liczbę kibiców. Byłaby to wielka szkoda dla sportu [gdyby Vettel odszedł], ale to będzie najlepsze rozwiązanie, jeżeli nie pojawi się żadna opcja z czołowym zespołem - powiedział Helmut Marko.

Zdaniem Berniego Ecclestone'a, jest wielka szansa na to, że Mercedes zdecyduje się na angaż czterokrotnego czempiona. Oni się ze sobą dogadują [Hamilton i Vettel]. Nie widzę żadnego problemu w tym, by dwóch wyjątkowych kierowców mogło ścigać się dla super zespołu. Nie wyobrażam sobie, by Hamilton mógł martwić się Sebastianem. Wiem również, że Vettel czerpałby radość z rywalizacji z Hamiltonem w tym samym samochodzie - stwierdził Brytyjczyk.