Bild: Vettel jest gotowy ścigać się dla Astona bez wynagrodzenia

Zaoszczędzone pieniądze zespół mógłby przeznaczyć na odszkodowanie dla Pereza.
11.07.2010:06
Mateusz Szymkiewicz
1623wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według gazety Bild, Sebastian Vettel miał wyrazić gotowość do startów w barwach Astona Martina bez pobierania wynagrodzenia.

Niemiec pozostaje bez posady na sezon 2021, po tym, jak Ferrari podjęło decyzję o zakontraktowaniu w jego miejsce Carlosa Sainza. Opcje 33-latka po deklaracjach ze strony Renault, Mercedesa oraz Red Bulla są ograniczone i uważa się, że może on jedynie liczyć na starty w barwach Racing Point, które od przyszłego roku przyjmie nazwę Aston Martin.

W trakcie drugiego weekendu w Austrii szef stajni z Silverstone - Otmar Szafnauer, zadeklarował, że nie widzi u siebie miejsca dla Sebastiana Vettela. Mimo to z rozmowy Amerykanina z francuskimi mediami wynika coś zupełnie innego: Koncentrujemy się na tym sezonie. Co wydarzy się w przyszłym roku? Pomyślimy o tym jeszcze. Sebastian jest moim przyjacielem, znam się z nim od dziecka. Często rozmawiamy. Mamy czas na decyzję, więc pomyślimy jeszcze o tym co ma sens - powiedział Otmar Szafnauer.

Według korespondenta Bild - Helmuta Uhla, Vettel ma być gotowy na starty dla Astona Martina bez pobierania wynagrodzenia w sezonie 2021. Zaoszczędzone pieniądze zespół miałby przeznaczyć na odszkodowanie dla Sergio Pereza, który posiada kontrakt do 2022 roku.

Były kierowca Formuły 1 - David Coulthard, zapytany o plotki łączące Vettela z Astonem Martinem, odpowiedział: Kontrakty... Kontrakty to kontrakty. Potrafię wyobrazić sobie Sebastiana w Astonie Martinie, mógłby odegrać dobrą rolę w ich rozwoju.