Vettel nie potwierdza informacji o przejściu do Astona Martina

Niemiec miał spotkać się z Lawrence'em Strollem w Szwajcarii.
15.07.2010:06
Mateusz Szymkiewicz
1195wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel nie potwierdził informacji, jakoby w sezonie 2021 miał dołączyć do zespołu Astona Martina.

We wtorkowy wieczór Autosport oraz Bild informowali, że Niemiec otrzymał ofertę startów dla stajni z Silverstone. Negocjacje miał rozpocząć właściciel ekipy - Lawrence Stroll, z którym rzekomo Vettel spotkał się w Szwajcarii. Zdaniem Bilda, do ustalenia pozostały ostatnie szczegóły kontraktu.

Mimo to 33-latek podczas rozmowy telefonicznej z jednym z dziennikarzy, miał w tym tygodniu stanowczo zaprzeczyć pogłoskom o dołączeniu do Astona Martina. Moja przyszłość pozostaje otwarta. O niczym jeszcze nie zadecydowałem. Mogę zdecydować się na rok przerwy, wiele jest możliwości. Jedyną pewną rzeczą jest to, że zrobię wszystko co w mojej mocy, by do końca sezonu wydobyć Ferrari z aktualnego dołka - powiedział Sebastian Vettel.

Były kierowca Formuły 1 oraz szef Niemca w czasach Toro Rosso - Gerhard Berger, potwierdził, że dotarły do niego informacje o rozmowach kierowcy z Astonem Martinem. Ten temat był już omawiany za kulisami w padoku. Potrafię sobie wyobrazić Sebastiana, który dołącza do Racing Point.

Uważa się, że Vettel przechodząc do brytyjskiego zespołu zastąpiłby Sergio Pereza, który ma ważny kontrakt do 2022 roku. Mimo to Meksykanin ma posiadać w nim klauzulę, która pozwala ekipie na rozstanie z kierowcą przed 31 lipca. Ze względu na potencjalne odszkodowanie dla 30-latka, spekuluje się, że Vettel może zrezygnować z wynagrodzenia jako zawodnik Astona Martina. Według mojej wiedzy, Perez ma tak zwany miękki kontrakt, który może zostać rozwiązany stosunkowo łatwo - dodał Gerhard Berger.