ESPN: Umowa Vettela z Astonem może zostać ogłoszona 2 sierpnia

Meksykański oddział telewizji informuje, że menedżer Pereza już poszukuje nowych opcji.
16.07.2009:42
Mateusz Szymkiewicz
995wyświetlenia
Embed from Getty Images

ESPN Mexico informuje, że kontrakt Sebastiana Vettela z zespołem Astona Martina może zostać potwierdzony podczas pierwszego Grand Prix na Silverstone.

Według doniesień z ostatnich dni, Niemiec ma być blisko zabezpieczenia przyszłorocznych startów w Formule 1 z ekipą Racing Point, która zmieni nazwę na Aston Martin. Źródła ESPN Mexico sugerują, że umowa między Vettelem a stajnią z Silverstone może zostać ogłoszona 2 sierpnia.

Wszystko pozostaje otwarte. Świetnie, że tak wiele osób martwi się o moją przyszłość, ale o wszystkim zadecyduję sam - powiedział Sebastian Vettel dla gazety Bild.

Wiele wskazuje na to, że Niemiec dołączając do Astona Martina zastąpiłby Sergio Pereza. ESPN Mexico w swoim raporcie podaje, że menedżer 30-latka - Julian Jakobi, ma już od kilku tygodni poszukiwać nowych opcji w Formule 1 dla swojego podopiecznego. Z kolei Bild uważa, że Racing Point uruchamiając przed 31 lipca klauzulę w kontrakcie Pereza, musi liczyć się z wypłatą wielomilionowego odszkodowania.

Kiedy o czymś rozmawia się w Formule 1, zazwyczaj jest to już dawno sfinalizowane - powiedział Gerhard Berger, zapytany o plotki łączące Vettela z Astonem Martinem.