Bottas: Mogłem poprawić swój czas na ostatnim przejeździe

Reprezentant Mercedesa czuje, że był w stanie zakończyć kwalifikacje na pierwszym miejscu.
12.09.2017:31
Nataniel Piórkowski
317wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas jest przekonany, że gdyby nie żółta flaga, byłby w stanie osiągnąć lepszy wynik od Lewisa Hamiltona, zdobywając tym samym pole position do GP Toskanii.

Gdy Bottas rozpoczynał finałowe okrążenie, Esteban Ocon obrócił swój bolid na wyjściu z sekcji Poggio Secco, co doprowadziło do wywieszenia żółtych flag. Kierowca Mercedesa musiał zwolnić i pogodzić się z przegraniem walki o upragnioną pierwszą pozycję startową.

Miałem jeszcze coś w zanadrzu. Czekałem tylko na moment, aby pokazać wszystko, na co mnie stać.

Pierwszy przejazd był w porządku, ale daleko było mu do perfekcji. Nie mogłem doczekać się drugiego. Niestety nie dostałem szansy, by coś zmienić. Na pewno czuję rozczarowanie, bo od początku weekendu jestem tu bardzo szybki.

Chociaż Mugello nie daje zbyt wielu okazji do wyprzedzania, Bottas wciąż liczy na to, iż w trakcie wyścigu powalczy z Hamiltonem o pierwszą pozycję.

Przed tym weekendem sądziliśmy, że wyprzedzanie będzie tutaj niemal niemożliwe. Podczas treningów uświadomiliśmy sobie jednak, że tor jest dość szeroki i są miejsca, w których można jechać różnymi liniami, co pozwala unikać w zakrętach strug brudnego powietrza. Może uda nam się wyprzedzić Lewisa. Naprawdę mam taką nadzieję.

Dojazd do pierwszego zakrętu jest naprawdę długi. Liczę, że jutro nie zmieni się kierunek wiatru i na prostej nadal będzie wiało przeciwnie do kierunku jazdy. To zawsze pomaga, gdy jesteś z tyłu.