Brown: Kontrakt pozwalał McLarenowi na zatrzymanie Sainza

Amerykanin przyznał, że bez możliwości zatrudnienia Ricciardo nie puściłby 26-latka do Ferrari.
30.09.2016:20
Mateusz Szymkiewicz
1434wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zak Brown ujawnił, że opcja w kontrakcie z Carlosem Sainzem umożliwiała McLarenowi zatrzymanie go na sezon 2021.

Tuż przed startem obecnych mistrzostw ogłoszono, że Hiszpan dołączy od nowego roku do Ferrari. Z kolei jego następcą w McLarenie będzie Daniel Ricciardo, aktualny reprezentant Renault.

Dyrektor McLaren Racing - Zak Brown, w podcaście Beyond The Grid przyznał, że bez dobrej woli jego zespołu, większość ruchów na tegorocznym rynku transferowym mogłaby nie dojść do skutku. Mogliśmy zatrzymać go [Sainza] dzięki opcji w naszym porozumieniu. Staraliśmy się o Daniela Ricciardo już kilka lat temu, więc wysoko był na naszej liście kandydatów. Kiedy Andreas dołączył do naszego zespołu, pozostawaliśmy w kontakcie z Danielem. Później ruszyły nasze rozmowy.

Doszliśmy do wniosku, że nie jest szczęśliwy w obecnym miejscu i chcieliśmy po niego sięgnąć, a Carlos chciał przejść do Ferrari. Mogliśmy się nie zgodzić, ale bardzo nam na nim zależało i pomyśleliśmy «Jeżeli możemy skończyć z Danielem, a Carlos wyląduje w Ferrari, to jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich stron». Mogliśmy nigdy nie wypuścić Carlosa, gdyby nie było pewności, że możemy sięgnąć po Daniela. Kiedy jednak pojawiła się taka możliwość, powiedzieliśmy: «Tak, robimy to». Ustaliliśmy termin, w którym możemy porozmawiać, a potem okazało się, że możemy zatrudnić Daniela, a Ferrari chce Carlosa.

Amerykanin dodał, że mimo, iż Sainz ogłosił swoje odejście z McLarena jeszcze przed startem sezonu, relacje panujące w zespole są bardzo zdrowe. To niesamowite, w jaki sposób operuje cała firma. Mamy całkowitą harmonię w garażu. Carlos daje z siebie wszystko, podobnie jest z naszej strony. Kiedy spojrzymy na to jak Vettel i Ferrari kończą ze sobą współpracę, Perez z Racing Point czy nawet Daniel z Renault, to nie ma tam zbyt zdrowych relacji. Jestem z tego bardzo dumny, ponieważ relacje są dla nas bardzo istotne. Carlos jest niesamowitą osobą we współpracy, więc jestem zadowolony, iż znajdujemy się w sytuacji satysfakcjonującej obie strony.