Blick: Gasly jest zainteresowany przejściem do Alpine

Rzekome rozmowy Francuza miały przekreślić jego szanse na powrót do Red Bull Racing.
17.10.2021:32
Mateusz Szymkiewicz
2675wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szwajcarski Blick informuje, że Pierre Gasly jest zainteresowany dołączeniem do ekipy Alpine już od sezonu 2021.

Dalsza przyszłość Francuza w Formule 1 pozostaje pod dużym znakiem zapytania. Kierowca reprezentując juniorskie AlphaTauri zwyciężył w tegorocznym Grand Prix Włoch, jednakże szefowie Red Bull Racing stale umniejszają jego szanse na powrót mimo rozczarowujących osiągów Alexandra Albona.

Według Blicka, na tegorocznym rynku kierowców zapanował chaos i wielu zawodników dysponujących umowami na sezon 2021 może nie pojawić się na starcie. Szwajcarska publikacja sugeruje, że Gasly prowadzi rozmowy z Renault, które mogą zakończyć się startami u boku Fernando Alonso.

Stajnia z Enstone robiąc miejsce dla 24-latka musiałaby zwolnić Estebana Ocona, który ma ważny kontrakt do końca 2021 roku. Osiągi Francuza uważane są za rozczarowanie, mimo, że dość często boryka się w wyścigach z zawodnym bolidem. Mimo to na jedenaście rozegranych czasówek, Ocon był szybszy od Daniela Ricciardo tylko raz.

Dla Renault, które od przyszłego roku będzie rywalizowało w Formule 1 jako Alpine, perspektywa posiadania dwóch zwycięzców Grand Prix może być bardzo interesująca. Uważa się, że Gasly podejmując rozmowy z francuskim producentem przekreślił swoje szanse na powrót do Red Bull Racing od sezonu 2021. Według Paula di Resty, który pełni funkcję eksperta Sky Sports F1, 24-latek mógł popaść w konflikt z szefostwem stajni z Milton Keynes.