Marko: Partner Gasly'ego będzie znany po wyścigach w Bahrajnie

Konsultant Red Bulla deklaruje, że Francuz pozostanie w przyszłym roku w AlphaTauri.
26.10.2009:07
Mateusz Szymkiewicz
1176wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko deklaruje, że Pierre Gasly pozostanie kierowcą AlphaTauri w sezonie 2020, a nazwisko jego partnera poznamy po wyścigach w Bahrajnie.

Francuz jest jednym z najlepszych kierowców w tegorocznych mistrzostwach, wygrywając Grand Prix Włoch, czy regularnie pokonując zawodnika Red Bulla - Alexandra Albona. Mimo to jego szanse na powrót do seniorskiej ekipy są minimalne i szefostwo wypowiadając się o potencjalnych roszadach, podkreśla, że na rynku dostępni są kierowcy spoza juniorskiego programu.

Gasly będzie ścigał się dla AlphaTauri, a jego partner zostanie ogłoszony najpóźniej po Grand Prix Bahrajnu - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bulla.

Z kolei szef Red Bull Racing - Christian Horner, uważa, że Albon dalej ścigając się dla juniorskiej ekipy, mógłby zapewniać równie dobre wyniki co Gasly. Alex będąc w AlphaTauri prawdopodobnie wyglądałby tak samo dobrze jak Pierre. Presja oraz oczekiwania są tam znacznie mniejsze, a nasz samochód jest dużo trudniejszy w prowadzeniu niż AlphaTauri. Max radzi sobie z nim bez problemu, ale dla innych stanowi to już duże wyzwanie. Każdy w zespole stara się pomóc Alexowi w zbudowaniu pewności siebie.

Brytyjczyk dodał, że ostateczna decyzja w sprawie składu Red Bulla na sezon 2021 zbliża się nieubłaganie. Niestety pozostało już niewiele wyścigów i musimy powoli zacząć myśleć o kolejnym sezonie. Decyzja musi zostać podjęta w ciągu kilku następnych tygodni. Nasi kandydaci zdecydowanie preferują miejsce w Red Bullu niż gdziekolwiek indziej. Zakładam, że czekają na naszą decyzję - powiedział Horner, odnosząc się do Hulkenberga oraz Pereza.