Bottas: Ten wyścig był dla mnie walką o przetrwanie

Fin gratuluje tytułu Hamiltonowi, ale chce pokonać go w przyszłym sezonie.
15.11.2014:40
Nataniel Piórkowski
1832wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przekonuje, że jego występ w wyścigu o Grand Prix Turcji był ciągłą walką o przetrwanie.

Kierowca Mercedesa obrócił swój bolid w pierwszym zakręcie, próbując ominąć Estebana Ocona. Była to pierwsza z sześciu podobnych przygód Fina w trakcie niedzielnej rywalizacji.

To był długi wyścig. Bardzo długi wyścig... Oczywiście na pierwszym okrążeniu wszystko poszło tak, jak nie powinno. Nie wiem czy w pierwszym zakręcie obrócił się Danny czy może ktoś inny. Teraz to bez znaczenia. Próbowałem ominąć jego bolid, ale sam wykonałem piruet.

W dziewiątym zakręcie miałem kontakt. Od tego czasu mój bolid nie był już taki sam. Miałem problemy z utrzymaniem się na torze. Nie mogłem skręcać. Kierownica przestała być skalibrowana, brakowało części przedniego skrzydła. Szczerze mówiąc to była walka o przetrwanie.

Bottas dojechał do mety na czternastym miejscu, zdublowany przez Lewisa Hamiltona, który zapewnił sobie siódmy w karierze tytuł mistrzowski.

W pełni na to zasłużył. Uśredniając, był ode mnie lepszy przez cały rok, był lepszy od wszystkich. Gratuluję mu w stu procentach. W przyszłym roku postaram się go jednak pokonać.