Vasseur: Dalsza współpraca z Alfą kluczowa dla przyszłości zespołu

Zdaniem Francuza relacje z Alfą Romeo pozytywnie wpływają na motywację ekipy.
12.01.2117:15
Maciej Wróbel
745wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef zespołu Alfa Romeo, Frederic Vasseur, przyznał, że bliskie powiązania z włoskim producentem mają ogromne znaczenie w kontekście przyszłości jego ekipy.

Alfa Romeo po raz pierwszy nawiązała współpracę ze stajnią z Hinwil w 2018, gdy ta jeszcze startowała pod nazwą Sauber. Rok później współpraca została rozszerzona, czego efektem była zmiana nazwy zespołu. Dla włoskiej marki, odnoszącej liczne sukcesy w pierwszych latach istnienia Formuły 1, był to powrót do serii po 34 latach nieobecności.

Umowa została zawarta w ramach nawiązania bliższej relacji z Ferrari, co obejmuje dostawy silników, skrzyni biegów i innych podzespołów produkowanych w Maranello. Było to jedno z pierwszych kluczowych posunięć Frederica Vasseura, który dołączył do zespołu w 2017 roku. Wcześniej decyzją Francuza Sauber zerwał umowę z Hondą, która miała obowiązywać od sezonu 2018.

Sam Vasseur podkreśla, że nawiązanie bliskich relacji z Alfą Romeo było kluczowe dla rozwoju ekipy. Dla nas jest to kluczowe - przyznał szef zespołu z Hinwil w rozmowie z Autosportem. Nie chcę rozmawiać na temat aspektu finansowego, ale z pewnością on także jest istotny.

Chodzi tu raczej o motywację, jaką możesz dodać do zespołu poprzez to, że możesz pozwolić sobie na zwiększenie zatrudnienia w celu rozwoju firmy. Fakt, że Alfa Romeo, pierwszy w historii mistrz świata, przedłuża z nami umowę i chce dalej rozwijać partnerstwo to miła nagroda, ale nie tylko. To kolejny krok naprzód dla nas.

W ramach umowy, oprócz rebrandingu zespołu, Sauber Motorsport był również zaangażowany w rozwój samochodów Alfa Romeo Giulia GTA oraz GTAm poprzez udostępnienie tunelu aerodynamicznego w swojej siedzibie w szwajcarskim Hinwil.

Vasseur dodaje: Nawet jeśli jest to poza światem Formuły 1, uważam, że ważne jest, aby budować silną relację pomiędzy dwiema firmami i właśnie w takim kierunku chcemy iść dalej w przyszłości. Oczywiście dobrze wiem, że musimy poprawić się na torze, a by tak się stało nie wystarczy lepsza aerodynamika. Potrzebujemy globalnego podejścia i poprawy całości pakietu.

Jednakże strona motoryzacyjna jest jedną z części partnerstwa i ma ona kluczowe znaczenie, jeśli chcesz rozwijać partnerstwo między marką a zespołem Formuły 1 - zakończył 52-latek.