Todt: Hamilton dominuje bardziej niż Schumacher

Prezydent FIA pochwalił także postawę Brytyjczyka poza torem.
12.01.2117:45
Maciej Wróbel
1611wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem prezydenta FIA, Jeana Todta, Lewis Hamilton i Mercedes w większym stopniu zdominowali stawkę Formuły 1 niż Michael Schumacher.

W zakończonym sezonie 2020 Lewis Hamilton wyrównał rekord siedmiu tytułów mistrzowskich należący do Michaela Schumachera, przez co stale pojawiają się wypowiedzi porównujące obu kierowców. Zespół Mercedesa sięgnął natomiast po siódmy z rzędu tytuł mistrza konstruktorów.

Jean Todt, który był szefem Ferrari w okresie sukcesów Schumachera uważa, że to Mercedes jest lepszym zespołem. Mówimy o dwóch zupełnie różnych elementach i dwóch różnych osobowościach za kółkiem - powiedział Francuz. Z jednej strony mamy świetnie zorganizowany, Niemiecki zespół z wybitnym kierowcą, a z drugiej włoski zespół wyścigowy o zupełnie innym podejściu i mentalności.

Koniec końców przewaga i skala dominacji Mercedesa i Lewisa jest dziś większa od tej Michaela i Ferrari przed laty. Mercedes ma również bardzo niezawodny samochód, a Lewis punktuje za każdym razem już od prawie dwóch lat. Jest on też kierowcą, który praktycznie nie popełnia błędów. To niesamowita kombinacja.

Jestem pod wielkim wrażeniem, ale tak było już przed sezonem 2020. To tyczy się również zachowania kierowcy. Uważam za niezwykłe to, jak Lewis Hamilton stawia swój zespół w centrum uwagi za każdym razem, gdy udziela wywiadu po kolejnym sukcesie. Dla mnie to doskonały przykład ducha zespołu - dodał 74-latek.