Tanabe: Honda będzie kontynuować rozwój w sezonie 2021

Szef projektu Hondy w F1 uważa zwycięstwo na torze Imola za bardzo cenne.
20.04.2119:12
Maciej Wróbel
1552wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Hondy w F1, Toyoharu Tanabe, przyznał, że jest pod wrażeniem postępów japońskiego producenta w tym sezonie.

Napędzany silnikami koncernu z Tokio zespół Red Bulla zdołał zapewnić sobie w sezonie 2021 pole position w Bahrajnie oraz zwycięstwo w Grand Prix Emilii-Romanii na torze Imola. Max Verstappen jest z kolei wiceliderem klasyfikacji kierowców ze stratą zaledwie jednego punktu do Lewisa Hamiltona.

Toyoharu Tanabe przyznaje w rozmowie z formel1.de, że wyścig na Imoli jest niezbitym dowodem na postępy dokonane przez Hondę. Przyjrzeliśmy się ustawieniom i silnikowi i przeprowadziliśmy dogłębną analizę by określić, co szło nie tak - powiedział Tanabe. Rezultaty są imponujące.

Imola jest uważana za tor, na którym istotna jest moc silnika, więc bardzo cieszę się, że udało nam się wygrać na tym tradycyjnym obiekcie w naszym ostatnim sezonie w Formule 1.

Japończyk liczy na to, że Red Bull podtrzyma dobrą passę i będzie w stanie rzucić wyzwanie Mercedesowi na przestrzeni całego sezonu. Ostatnio, w Bahrajnie, zdobyliśmy pole position, ale uciekło nam zwycięstwo. Teraz uciekło nam pole position, ale wygraliśmy wyścig. Myślę więc, że jesteśmy konkurencyjni.

Wygrana już w drugim wyścigu sezonu jest bardzo pozytywnie motywująca, ale nie możemy pozwolić sobie nawet na chwilę oddechu, szczególnie że Mercedes, McLaren i Ferrari nabierają szybkości. Chcemy więc kontynuować rozwój, aby nie stracić naszej konkurencyjnej pozycji - zakończył Tanabe.