Binotto: Cieszą mnie coraz lepsze osiągi Sainza

Szef Ferrari przyznał, że Leclerc podjął zbyt duże ryzyko w kwalifikacjach.
02.05.2110:13
Mateusz Szymkiewicz
471wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mattia Binotto przyznał, że cieszą go coraz lepsze osiągi Carlosa Sainza za kierownicą bolidu Ferrari.

Hiszpan po raz pierwszy w tym sezonie pokonał swojego partnera w kwalifikacjach. Sainz przystąpi do Grand Prix Portugalii z piątego pola, podczas gdy Charles Leclerc ustawi się na ósmym miejscu.

Z każdym kolejnym wyścigiem czuję się coraz lepiej - powiedział 26-latek. W ten weekend udało mi się odkryć kilka kolejnych rzeczy, więc sposób w jaki prowadziłem oraz ustawienia pomogły mi pojechać nieco szybciej. To normalne, że w trakcie sezonu popełniasz błędy, zmieniasz kierunki rozwoju i potrafisz później na tym skorzystać. To kwestia doświadczenia.

Szef Ferrari odnosząc się do występu swoich kierowców w kwalifikacjach na Algarve, przyznał, że Leclerc miał zbyt agresywne podejście. Carlos cały czas się poprawia, był tylko 0,2 sekundy za Perezem. Jesteśmy najlepsi z grupy ścigającej czołówkę i chcemy pozostać przed McLarenem. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zachowania Carlosa, a także z tego jak prowadzi. Udowadnia swoją wartość. Charles przesadził i popełnił błąd, był zbyt agresywny. Sainz z drugiej strony bardzo dobrze sobie poradził. Wiedzieliśmy, że jazda na miękkiej mieszance może być trudna, ale poradził sobie z poskładaniem okrążenia. Drugi kierowca, który przejmuje inicjatywę w takich sytuacjach to świetna gwarancja dla Ferrari - powiedział Mattia Binotto.