Leclerc liczy na awans Oscara Piastriego do Formuły 1

Junior Alpine łączony jest z wolnym miejscem u boku Valtteriego Bottasa w Alfie Romeo.
09.10.2106:48
Maciej Wróbel
474wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc odniósł się do ostatnich plotek transferowych i wyraził nadzieję, że Oscar Piastri znajdzie się w przyszłorocznej stawce Formuły 1.

Na liście startowej na sezon 2022 widnieje już tylko jedno wolne miejsce, a konkretnie w zespole Alfa Romeo. W ostatnich tygodniach za faworyta do jego zajęcia uważano Guanyu Zhou, który rzekomo dysponuje wsparciem finansowym na poziomie 30 milionów dolarów rocznie. Chińczyk ma jednak nalegać na wieloletni kontrakt, na co nie chce przystać szef zespołu, Frederic Vasseur.

Na nieporozumieniach na linii Vasseur-Zhou, skorzystać może inny junior Alpine, 20-letni Oscar Piastri. Wspierany przez Marka Webbera zawodnik mógłby uzupełnić skład zespołu w sezonie 2022, zanim w kolejnym roku do F1 awansuje osobisty faworyt Vasseura, Theo Pourchaire.

Charles Leclerc nie ukrywa, że chciałby zobaczyć Piastriego w Formule 1. To bardzo utalentowany kierowca - powiedział Monakijczyk. Oglądam wszystkie wyścigi Formuły 2. Piastri jest bardzo regularny i zawsze zdaje się być tam, gdzie powinien.

To imponujące. On zasługuje na szansę rywalizowania w Formule 1. Naprawdę mam nadzieję, że znajdzie się w stawce - dodał kierowca Ferrari.