Bottas: Ostatnie postępy wynikają z pracy nad ustawieniami

Perez ma z kolei nadzieję, że Red Bull będzie w Austin znacznie bliżej Mercedesa.
22.10.2117:52
Nataniel Piórkowski
338wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas przekonuje, że ostatnie postępy Mercedesa wynikają ze zmiany w podejściu do ustawień a nie wprowadzaniu nowych części.

Fin, który wygrał ostatni wyścig o GP Turcji, dał jasno do zrozumienia, iż w jego opinii bolid W12 jest obecnie o wiele lepszą konstrukcją niż miało to miejsce na początku sezonu.

Jeśli spojrzę na początek mistrzostw, to na pewno teraz bolid prowadzi się teraz znacznie lepiej - przekonywał kierowca z Nastoli przy okazji weekendu w Teksasie.

Mam wrażenie, że największym problemem, z jakim musieliśmy się mierzyć, był dość niestabilny tył i ogólny brak przyczepności w porównaniu do ubiegłego roku. Myślę, że ostatnimi czasy jesteśmy w stanie lepiej dobierać balans przez co bolid jest trochę stabilniejszy i po prostu lepiej się prowadzi.

W połowie sezonu lub na początku sezonu, wprowadziliśmy kilka poprawek. W ostatnim czasie już nie. Po prostu pracowałem nad ustawieniami, balansem i postępami w prowadzeniu bolidu - podkreślił.

Sergio Perez z Red Bulla przekonuje z kolei, iż jest mocno zaskoczmy ostatnim progresem Mercedesa. Od kilku wyścigów mają mocne tempo - szczególnie na prostych.

Jeśli o nas chodzi, to tutaj powinniśmy być w bardziej konkurencyjnej formie niż w Turcji. Myślę, że Mercedes z łatwością zdominował tamten weekend. Mam nadzieję, że ze względu na układ toru w Austin, jego szybkie sekcje, możemy być teraz znacznie bliżej. To stwarza szansę na świetne ściganie.