Steiner: Współpraca z debiutantami była jak wychowywanie dzieci

Szef Haasa spodziewa się jednak dużych postępów Schumachera i Mazepina w sezonie 2022.
26.12.2109:07
Mateusz Szymkiewicz
834wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner stwierdził, że współpraca z debiutantami w sezonie 2021 była jak wychowanie dzieci.

Zespół Haas zdecydował się na zatrudnienie Micka Schumachera oraz Nikity Mazepina, którzy wkroczyli do stawki po dwóch sezonach w Formule 2. Niemiec i Rosjanin musieli zmagać się z niekonkurencyjnym samochodem, przez co popełniali sporo kosztownych błędów. Ponadto zbyt duży dystans do środka stawki sprawił, że byli dla siebie jedynymi rywalami i kilkakrotnie doprowadzili do wewnętrznych incydentów.

Szef stajni z Kannapolis zapytany, jak podsumowałby współpracę z nowicjuszami w sezonie 2021, odpowiedział: Jak wiele mamy czasu? Było mnóstwo nauki. Najprościej porównałbym to do wychowywania dzieci. Nie mam na myśli tego, że są dzieciakami, ale wszystko było dla nich nowe. Musiałem nauczyć się współpracy z nimi.

Normalnie zatrudniasz kogoś, kto ma co najmniej roczne doświadczenie i wszystko przebiega automatycznie. Tutaj musiałem wielokrotnie zastanawiać się jak najlepiej nimi zarządzać, ponieważ są zupełnie nowi w Formule 1. To było duże doświadczenie. Udało nam się zrobić spore postępy na przestrzeni roku, więc jest to świetna sprawa - powiedział Gunther Steiner.