Alain Prost lodowym mistrzem Francji

Po raz pierwszy od 1993 roku Prost zdobył mistrzowski tytuł w wyścigach samochodowych
07.02.0708:11
Mariusz Karolak
1021wyświetlenia

Były Mistrz Świata Formuły 1, Francuz Alain Prost, wygrał 18 edycję wyścigów na lodzie Trophee Andros, zmieniając na tronie Yvana Mullera, dziesięciokrotnego czempiona tej francuskiej serii wyścigowej.

Jest to pierwszy mistrzowski tytuł Prosta zdobyty od roku 1993 roku, kiedy wygrał po raz ostatni mistrzostwo Formuły 1. W tym sezonie w Trophee Andros startował też Olivier Panis, który z kolei zajął ostatecznie trzecie miejsce. Panis do niedawna był jeszcze kierowcą w zespole Toyoty w Formule 1. Tuż za nim uplasował się Franck Lagorce, mający również za sobą epizod z Formułą 1.

Klasyfikację końcową serii sezonu 2006/2007 zamieszczono tutaj.

Źródło: Autoklub.pl, TropheeAndros.com