Ocon: Napięte relacje z Gasly'm to przeszłość

Kierowca Alpine odniósł się do ostatnich plotek transferowych z udziałem rodaka.
28.08.2214:21
Maciej Wróbel
760wyświetlenia
Embed from Getty Images

Esteban Ocon przyznał, że chętnie przyjąłby Pierre'a Gasly'ego w zespole Alpine pomimo napięć, jakie występowały w ich relacji w przeszłości.

Wiele wskazuje na to, że przy potwierdzeniu przejścia Fernando Alonso do Astona Martina i zamieszaniu z umową Oscara Piastriego, przyszłoroczny fotel w Alpine u boku Estebana Ocona pozostaje jak na razie wolny. Z posadą tą łączono już wielu kierowców z Danielem Ricciardo i Mickiem Schumacherem na czele, lecz ostatnio coraz częściej wymienia się w tym kontekście posiadającego wciąż ważną umowę z AlphaTauri Pierre'a Gasly'ego.

Perspektywa stworzenia duetu Ocon-Gasly zaintrygowała wielu fanów i obserwatorów ze względu na napiętą, sięgającą jeszcze okresu startów w kartingu, rywalizację pomiędzy tą dwójką. Choć powszechnie uważa się, że kierowcy ci nie zaakceptowaliby siebie jako zespołowych partnerów, Esteban Ocon stwierdził, że jest otwarty na takie rozwiązanie.

Jest dobrze, darzymy się wzajemnym szacunkiem. Uważam, że to ważne - powiedział kierowca Alpine w rozmowie z Autosportem. Ocon zapytany o to, czy tego typu współpraca ma rację bytu, odparł krótko: Tak.

Sam Gasly umniejsza z kolei znaczenie plotek łączących go z przyszłoroczną posadą w Alpine. Nie mam obecnie tak naprawdę nic do powiedzenia - stwierdził zawodnik z Rouen. Koncentruję się na wykonaniu jak najlepszej roboty w ten weekend. Mam kontrakt i z tego co wiem ja i wszyscy dookoła, zostałem ogłoszony przez AlphaTauri i będę ścigał się w AlphaTauri w przyszłym roku.

W 2017 roku, tuż przed debiutem Gasly'ego w Formule 1 Esteban Ocon wspominał, jak wyglądały początki ich znajomości. Gdy był bardzo młody, miał może siedem czy osiem lat, moi rodzice przyjaźnili się z jego rodzicami - mówił wówczas Ocon. Pewnego dnia jeździłem gokartem, a on grał w piłkę. Mój tata spytał go wtedy «Może przejedziesz się gokartem Estebana?» Po tym skończył z piłką! Generalnie znamy się więc od samego początku mojej kariery.

Gdy ich kariery rozwijały się równolegle, ich relacja uległa załamaniu. Pierre Gasly w jednej z wypowiedzi dał do zrozumienia iż stało się tak, bo zaczął pokonywać Ocona.