Blume: Rozmowy Porsche z Red Bullem nie dobiegły końca

Spekuluje się, iż austriacki zespół jest coraz bliżej utrzymania współpracy z Hondą.
02.09.2209:17
Mateusz Szymkiewicz
468wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Grupy Volkswagen - Oliver Blume, deklaruje, że rozmowy Porsche z Red Bull Racing nie dobiegły jeszcze końca.

Niemiecki producent od wielu miesięcy jest łączony z czterokrotnymi mistrzami świata jako dostawca układów napędowych oraz udziałowiec. Docelowo Porsche miało przejąć połowę zespołu, lecz według raportów z ostatnich dni, cała umowa stanęła pod znakiem zapytania.

Negocjacje z Red Bullem miała podjąć Honda, która była oficjalnym dostawcą silników ekipy w latach 2019-2021. Aktualnie jednostki koncernu z Tokio są wykorzystywane pod szyldem Red Bull Powertrains.

Gościem stajni z Milton Keynes na torze Spa był szef Honda Racing Corporation - Koji Watanabe. Zapytany przez as-web.jp o cel swojej wizyty, odpowiedział: Nie byłem tam obecny z konkretnego powodu. Codziennie omawiamy z Red Bullem nasze przyszłe kroki.

Oliver Blume stojący na czele Grupy Volkswagen, zapytany o postępy w rozmowach Porsche z Red Bullem, dodał: Finalna decyzja jeszcze nie zapadła, ale Porsche prowadzi rozmowy. Przyjęliśmy z zadowoleniem nowy zestaw regulacji, który zwiększa poziom elektryfikacji i dopuszcza stosowanie syntetycznych paliw w silnikach.