Horner oraz Newey blokują umowę Red Bulla z Porsche?

Olav Mol z Ziggo Sport sugeruje, iż producent dążyłby do zmiany na stanowisku szefa zespołu.
04.09.2210:18
Mateusz Szymkiewicz
1286wyświetlenia
Embed from Getty Images

Olav Mol z holenderskiego Ziggo Sport sugeruje, że Christian Horner oraz Adrian Newey są odpowiedzialni za blokowanie umowy Red Bulla z Porsche.

Niemiecki producent miał być o krok od zaangażowania w stajnię z Milton Keynes jako dostawca silników oraz udziałowiec. Uważa się, że Porsche wynegocjowało przejęcie 50 procent zespołu, co w ostatnich dniach miało stać się kwestią sporną w trakcie rozmów z Red Bullem.

Według Olava Mola, przeciwnikami zaangażowania koncernu ze Stuttgartu stali się szef zespołu - Christian Horner, a także dyrektor techniczny Adrian Newey. Duet, który doprowadził Red Bulla do pięciu tytułów wśród kierowców oraz czterech wśród konstruktorów, ma obawiać się utraty niezależności w podejmowaniu decyzji.

Słyszeliśmy plotki o Christianie Hornerze i jego wpływie na umowę z Porsche. Według naszych informacji, Horner obawia się zwolnienia z zespołu po dołączeniu do niego producenta - uważa Mol, dodając, iż idealnym kandydatem Porsche byłby Andreas Seidl, aktualny szef McLarena.

Z kolei inne plotki głoszą, iż Dietrich Mateschitz będzie dążył do sprzedaży Red Bull Racing oraz AlphaTauri ze względu na pogarszający się stan zdrowia. W kontekście juniorskiej stajni pada nazwisko Michaela Andrettiego, który celuje w utworzenie zespołu F1 i ma powiązania z Hondą w Stanach Zjednoczonych. Ponadto ze stajnią z Faenzy łączony jest ostatnio kierowca Amerykanina - Colton Herta.