Russell: Podjęliśmy istotne decyzje

Brytyjczyk dał jasno do zrozumienia, iż Mercedes zmieni wkrtóce koncepcję bolidu W14.
17.03.2312:21
Nataniel Piórkowski
892wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell potwierdził, że Mercedes podjął istotne decyzje w świetle wydarzeń z Grand Prix Bahrajnu.

Zawodnicy stajni z Brackley ukończyli inauguracyjny wyścig na piątym i siódmym miejscu, tracąc ponad 50 sekund do zwycięzcy - Maxa Verstappena.

Już po nieudanych kwalifikacjach szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff, dał jasno do zrozumienia, że jego ekipa musi wprowadzić radykalne zmiany w projekcie konstrukcji W14. Odebrano to jako zapowiedź rezygnacji z koncepcji minimalistycznych powierzchni bocznych.

Przed GP Arabii Saudyjskiej Russell odniósł się do słów swojego szefa: Mamy plan. Nie ulega żadnej wątpliwości, że zimą obraliśmy zły kierunek.

W przypadku W13 przesadziliśmy z agresywnością projektu i podbijaniem, z którym cały czas mieliśmy do czynienia. Projektując W14 poszliśmy prawdopodobnie w zupełnie odwrotnym kierunku. Poświęciliśmy osiągi, aby zaradzić podbijaniu, ale koniec końców czasy okrążeń nie pokazują poprawy.

Oczywiście ciężko jest to przełknąć każdemu członkowi zespołu. Braki wydajności nie wynikają z tego, że siedzieliśmy z założonymi rękami. Próbowaliśmy. Trzeba było jednak podjąć kilka istotnych decyzji i wkrótce wskoczymy do niego innego bolidu.

Po Bahrajnie było wiele myśli, emocji, frustracji… Zespół bardzo szybko się z tym uporał, odłożył emocje na bok i zaczął podejmować pragmatyczne decyzje. Zastanawiamy się obecnie, co musimy zrobić, aby jak najszybciej odzyskać tempo.