Kubica przystąpi do WEC w sezonie 2024 z AF Corse

Polak zasiądzie za kierownicą trzeciego hipersamochodu Ferrari.
22.11.2312:47
Mateusz Szymkiewicz
3408wyświetlenia


Zespół AF Corse, który podejmie się obsługi trzeciego hipersamochodu Ferrari w sezonie 2024 WEC, potwierdził angaż Roberta Kubicy.

Polak spędził tegoroczną kampanię w klasie LMP2 z zespołem WRT, sięgając po mistrzowski tytuł. W związku z likwidacją kategorii, kierowca wielokrotnie podkreślał, że w kolejnym roku interesuje go jedynie awans do LMH cieszącego się dużą popularnością wśród producentów.

Początkowo Kubica łączony był ze wspólnym programem Joty oraz Porsche, mając przystąpić z ekipą do posezonowych testów w Bahrajnie. Ostatecznie jednak kierowca zdecydował się na współpracę z AF Corse, które w 2024 roku zajmie się obsługą trzeciego hipersamochodu Ferrari.

Zwycięzca Grand Prix już rozpoczął przygotowania z włoskim zespołem, aktualnie testując prototyp 499P na torze Imola. Póki co nie jest jasne z kim Kubica utworzy skład w nadchodzącym sezonie, jednakże wśród nazwisk pojawia się kandydatura aktualnego trzeciego kierowcy Ferrari w Formule 1 - Roberta Szwarcmana.

Jestem szczęśliwy, że udało mi się obrać z AF Corse wspólną drogę na sezon 2024. To jeden z zespołów odnoszących największe sukcesy w sportach motorowych. Jestem przekonany, że razem wykonamy dobrą robotę. Dodatkowo wracam do włoskiej ekipy, co jest niemałym wydarzeniem - powiedział Robert Kubica.